Ekşi Elmalar filmi ne zaman, nerede çekildi? Ekşi Elmalar filmi ne zaman, nerede çekildi?

Yılmaz Erdoğan'ın hem yazıp hem de yönettiği Ekşi Elmalar filmiyle ilgili ayrıntılar araştırma konusu oldu. Bu akşam Star TV'de izleyicisiyle buluşacak olan filmi izleyenler, Ekşi Elmalar filminin konusu ne, oyuncuları kimler diye merak ediyor. Bir belediye başkanının başından geçen olayların anlatıldığı filmin yapımcılığını BKM üstlendi. Filmin IMDb puanı 7.1'dir.

Google Haberlere Abone ol
Ekşi Elmalar filmi ne zaman, nerede çekildi? Ekşi Elmalar filmi ne zaman, nerede çekildi?
12.09.2021 18:02

Yılmaz Erdoğan'ın sevilen yapımlarından biri olan Ekşi Elmalar filmi yeniden ekranlara geliyor.  1970’li yılların sonunda Hakkâri’de başlayan bir hikayeyi konu edinen Ekşi Elmalar filminin ne zaman ve nerede çekildiği araştırılıyor. Film, 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde Seçici Kurul Özel Ödülü'nü kazanmıştır.

EKŞİ ELMALAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yılmaz Erdoğan’ın sevilen yapımları arasında yer alan Ekşi Elmalar filminde, Belediye Başkanı Aziz Özay, eşi Ayda ve kızları Muazzez, Türkan ve Safiye’nin 1970’li yılların sonunda Hakkâri’de elma bahçesi içindeki evlerinde başlayan hikâyesi 1990’lı yılların sonunda Antalya’da son buluyor.

Hakkâri’de elma bahçesi ve evlenme çağına gelmiş birbirinden güzel 3 kızı ile ünlenen Belediye Başkanı Özay, aynı zamanda sert mizaçlı bir babadır. Özay, belediye işleri dışında kızlarının talipleriyle de mücadele etmek zorundadır.

EKŞİ ELMALAR FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

2016 yılında vizyona giren Ekşi Elmalar filminin çekimleri Muğla şehrinin Köyceğiz, Ortaca ve Marmaris ilçelerinde yapılmıştır.

EKŞİ ELMALAR FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Kadrosunda birçok ünlü ismi buulunduran Ekşi Elmalar filminin oyuncu kadrosu şöyle:

Yılmaz Erdoğan-Aziz Özay

Farah Zeynep Abdullah-Muazzez Özay

Songül Öden-Türkan Özay

Şükran Ovalı-Safiye Özay

Şükrü Özyıldız-Özgür

Fatih Artman-Hatip

Ersin Korkut-Şino (Mavi Gözlü)

Caner Cindoruk-Servet

Cezmi Baskın

Devrim Yakut-Ayda Özay

Kıvanç Baran Arslan-Cevdet

Yorumlar