Hemen her maçta erken gol bulan Fenerbahçe, bu kez yediği erken golle şok yaşadı. Bir anlık hata penaltıya neden oldu ve Ankaragücü öne geçti. Ama kısa sürdü konuk ekibin gol sevinci. İsmail Kartal’ın 11’de tercih ettiği Cengiz Ünder orta şut karışımı vuruşuyla oyunda denge sağladı. Dikkatimizi çeken, başta İrfan Can Kahveci olmak üzere tüm arkadaşlarının Cengiz’i iki golünden sonra büyük bir hırsla ve coşkuyla kutlaması oldu. İsmail hoca iyi bir bağ kurmuş takımda. 11 ya da yedek fark etmiyor, hepsi kenetlenmiş.

Dakikalar ilerledikçe, oyuna iyice ağırlığını koydu Fenerbahçe. Sağlı, sollu ataklarla rakibini bunalttı. Cengiz-Mert ikilisi, solda Tadic-Ferdi ikilisine nazire yaptı. Özellikle Mert, daha şimdiden Osayi’nin “pabucunu dama atmış” durumda. Ferdi ile birlikte modern beklerin nasıl oynaması gerektiğinin örneğini veriyorlar. Krunic de, Fred’i aratmıyor. Hem ikili mücadelelerdeki üstünlüğü, hem de attığı tek toplarla takıma katkı veriyor. İsmail ile de iyi bir ikili oluşturuyorlar. Dün eğer ilk yarıda fark artmadıysa, Ankaragücü, kalecisi Bahadır’a dua etmelidir.

İkinci yarıda da baskıyı sürdürdü Fenerbahçe, çok da fırsat yakaladı. Ama bir türlü kendisini rahatlatacak golü bulamadı. Dzeko’nun da gole hasreti sürdü. Sonuçta “Niye alındı” eleştirileri yapılan Cengiz Ünder’in iki golü sarı lacivertli takıma 3 puanı getirdi.