İsmail Kartal, resmen çaresizliği yaşıyor. Djiku, Becao, Fred, Serdar Aziz ve Osayi’nin yerini bir türlü dolduramadı. Ne Samet, ne Crespo, ne Mert Müldür, ne de Oosterwolde ilaç oldu, İsmail Kartal’ın oyun sistemine. Defanstan iyi toplar çıkmayınca, kanatlardan hücuma katkı gelmeyince ve orta sahadan da öne doğru oynama gerçekleşemeyince, sıkıntılı bir ilk yarı yaşadı Sarı Lacivertliler. Tamam, baskılı oynadılar, tamam topa daha çok sahip oldular ama öyle bir gol yediler ki, top resmen iğne deliğinden geçti.

İkinci yarıda hız kesmedi Fenerbahçe. Hatta riske bile girerek amansız baskı kurdu rakibine, hataya zorladı. Tadic, İrfan Can Kahveci, Ferdi ve Szymanski gibi usta ayaklar oyuna ağırlığını koyunca, goller arka arkaya geldi. Tabi taraftarları da unutmamak lazım. Desteği hiç bırakmadılar, takımı sürekli iteklediler.

Şimdi artık Teknik Direktör İsmail Kartal ve sağlık ekibine büyük iş düşüyor. Belli ki, bu önemli eksiklerle Fenerbahçe çok sıkıntı çekecek. Bir an önce sakatların dönmesi, futbolcuların bazı maçlarda dinlendirilmesi ve kulübeden daha çok verim alınması gerekiyor. O ilk haftalarda olduğu gibi kulübe yeterli desteği vermiyor, sarı lacivertlilerde.

Fenerbahçe zor da olsa dünü kurtardı.

Yarınlar ne gösterir, göreceğiz !