Elektriğe zam gelecek mi? EPDK Başkanı açıkladı

Dünya ve Türkiye koronavirüs (Kovid-19) tehlikesiyle mücadele ederken, ülke çapında pek çok çalışan ve işveren salgın hastalıktan olumsuz olarak etkilendi. Pek çok vatandaş, Elektriğe zam gelecek mi? araştırması yaparken, açıklama EPDK Başkanından geldi. Ayrıntılar turkgun.com’da…

Google Haberlere Abone ol
Elektriğe zam gelecek mi? EPDK Başkanı açıkladı
26.03.2020 16:30

Koronavirüsle mücadelede hem sosyal hem de ekonomik sıkıntılar yaşayan ve elektriğe zam gelecek mi merak eden vatandaşları rahatlatacak açıklama sonunda geldi. EPDK Başkanının yaptığı açıklamaya göre elektriğe zam yok. Yüzleri güldüren açıklamanın detayları haberimizde…

ELEKTRİĞE ZAM GELECEK Mİ?

Elektriğe zam gelecek mi sorusu son günlerin en çok araştırılan konuları arasında geliyordu. Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında pek çok düzenleme uygulamaya konulurken Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz elektrik zammı ile ilgili öenmli bir açıklama yaptı. Yılmaz, koronavirüsle mücadele sürecinde 3 ay elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi. 

Korona virüsle mücadelenin yaşandığı günlerde elektrik ve doğal gazda kesinti yapılmaması konusuna dair değerlendirme yapan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, enerji sektörünün de üzerine düşen görevi yapacağının altını çizdi ve bu yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını bildirdi.

Yılmaz konuşmasının ayrıntıları şu şekilde;

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesajın çok net olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz,  sosyal devlet olmanın gereği ile kendilerinin de bu süreci yakından takip ettiklerini söyledi. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıdığını, enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerde olduklarının altını çizdi. Başkan, “Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

EPDK Başkanı Yılmaz; akaryakıt sektöründen gelen dönüşümlü çalışma ve bazı bayilerin belirli saatlerde kapatılması yönündeki taleplerini de değerlendirdi ve henüz bu yönde bir adım atılmadığını, öncelikle vatandaşların evlerinden çıkmamasının gerektiğini söyledi.

 

 

 

Yorumlar