ABD'de olay görüntüler: Elindeki ok ve yayla göstericileri vurmaya çalıştı

ABD'nin Minneapolis eyaletinde siyahi George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesine tepkiler tüm eyaletlere yayılıyor. ABD'de bir adamın göstericilere ok ve yayla saldırmaya çalıştığı görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Google Haberlere Abone ol
ABD'de olay görüntüler: Elindeki ok ve yayla göstericileri vurmaya çalıştı
31.05.2020 17:19

ABD'nin Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde George Floyd adlı siyahi vatandaşın polis şiddeti sonucu ölmesi üzerine birçok kentte protestolar düzenlendi. 

Birçok eyalete sıçrayan protestolarda Trump destekçisi bazı grupların da meydana inmesi tansiyonu artırdı. 

Utah eyaletinin Salt Lake City kentindeki gösteriler sırasında trafikte olan Brandon McCormick isimli kişi, elinde ok ve yayla arabadan çıkarak göstericilere doğru tuttu. McCormick'in dalgınlığından faydalanan bir kişi ise adamı etkisiz hale getirdi. 

 Olay anını Twitter'da da görüntüleyen @Gingersonfire kullanıcı adlı eylemci medyaya "Arabasından çıktı, 'Yeter artık' diye bapırmaya başladı ve insanların üzerine çullanmasından önce doğrudan insanları hedef aldı. Bana bağırıyordu ardından da arkamdaki bir siyahiye doğru oku doğrulttu" dedi.

ABD'de Trump yanlısı yayınları ile dikkat çeken Fox'a konuşan oklu saldırgan ise kendisine iki siyahinin saldırdığını, ‘silahlarını’ bu nedenle çıkardığını ve tüm hayatların değerli olduğunu söylediğini iddia etti. 

Yorumlar