Elleray'ın raporunun tamamı açıklansın

26.05.2022 10:00

Atatürk’ümüzün gençlere hediye ettiği gençlik haftasında, sportif açıdan büyük mutluluklar yaşadık, gurur duyduk. Etimesgut Belediyespor, Tekvando Milli Takımımız, Para-Tekvando Milli Takımımız, Engelli Olimpiyatları’nda mücadele eden sporcularımız, Anadolu Efes basketçilerimiz, VakıfBank kadın voleybolcularımız, Bahçeşehir ve Frutti Extra Bursaspor basketbol takımlarımız, hepimizi sevince boğdu. Ellerine, yüreklerine, emeklerine sağlık.

FUTBOLDA KARA TABLO

Dünya Kupası’na gidecek hakemler açıklandı. TFF’nin yaptığı 8 Mart operasyonu nedeniyle, kırılması çok zor bir rekorun kapısından dönen Cüneyt Çakır’ın adı listede maalesef yok. Lig bitti, önümüzdeki sezon hazırlıkları başlıyor, yayıncı kuruluş hala belli değil. Futbol A Milli takımımızın da aday kadrosu açıklandı. Rakiplerimiz Lüksemburg, Fareo Adaları ve Litvanya. Futbolumuza dip yaptıran TFF’nin başkanı kaçtı. Tüm kurullara icraatlarında “Yardımcı” olmaktan vazgeçmeyen Başkan vekilinin gönlünden ise TFF Başkanlığı geçiyormuş. Allah Türk futbolunu korusun.

ELLERAY’IN RAPORU EKSİK

Dünya hakemliğinin önemli isimlerinden ve İFAB direktörü David Elleray, 8 aydan beri Türk hakemliğinin röntgenini çekerek raporunu tamamladı. Bu raporun noktasına virgülüne dokunmadan, orijinal haliyle kamuoyuna açıklanması gerekir. TFF tarafından raporun satır başları adı altında hafifletilmiş, yumuşatılmış ve büyük bölümü gizlenmiş olarak sade ve basit bir açıklama yapıldı. Eğer raporun ana hatları bu ise Elleray’e verilen paraya yazıklar olsun. Açıklanan bölümlerde bilinmeyen ve daha önce dile getirilmeyen hiçbir şey yok.

- Bu raporda Hiç mi 8 Mart operasyonundan bahsedilmedi?
- Çevresindekilere “bu MHK tam bir kukla” diyen bay Elleray, raporda bu konuya hiç değinmedi mi?
- Raporu hazırlarken birçok kez görüşünü aldığı Jaap Uilenberg’in üstüne bastığı konuları es mi geçti? Ben adım gibi eminim, raporda “Türk hakemliğinin bu kadar tartışılır hale gelmesindeki faktörler ve kişiler” futbolun baş rol oyuncularıdır.

“Siz herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız”

KUPA FİNALİ HAKEMİ

MHK bugün oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçına Halil Umut Meler’i atadı. Meler’in kariyeri ve tecrübesine diyecek hiçbir şey yok. Ancak dünyanın hiçbir yerinde bir organizasyonun çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarında, aynı takımın maçına, aynı hakem atanmaz. Bunu UEFA ve FIFA da gözlemcilik yapan Sabri Çelik ve kurmayları da çok iyi bilir. Sanırım atama için MHK’ye birileri “Yardımcı” olmuş.