Elon Musk çılgın projesini ağzından kaçırdı!

Dünyanın en sıra dışı projelerine imza atan SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, Mars'la ilgili çalışmalar hakkında konuştuğu sırada çarpıcı açıklamalarda bulundu..

Elon Musk çılgın projesini ağzından kaçırdı! - Sayfa 1

NASA ve SpaceX'in Mars'ta gerçekleştirdiği çalışmalar, tüm dünya tarafından merakla takip ediliyor. Bu iki kurumun Mars'ta yaşam için neden bu kadar ısrar ettiğine dair en net açıklama SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk'tan geldi.

Elon Musk çılgın projesini ağzından kaçırdı! - Sayfa 2

Musk, kıyamet öncesi yaşanması beklenen nükleer savaş nedeniyle Mars'ta yaşam koşullarının sağlanması gerektiğini belirtti. Eğer yaşam koşulları sağlanırsa, bu çalışmaların öncüleri kıyamet öncesinde Mars'a yerleşecek ve yaşamlarına orada devam edecek.

Elon Musk çılgın projesini ağzından kaçırdı! - Sayfa 3

HEDEF İNSANLIĞI ÇOK GEZEGENLİ HALE GETİRMEK

İklim krizi, pandemiler ve insan medeniyetini tehdit eden diğer olgulardan söz eden Musk, bu risklerin azaltılması ihtiyacını vurguladı. Teknoloji milyarderine göre bu riskleri azaltmanın en önemli yolu, insanlığı çok gezegenli hale getirmek.

Elon Musk çılgın projesini ağzından kaçırdı! - Sayfa 4

"ARMAGEDDON HALA GEÇERLİ BİR RİSK"

Tesla'nın sürdürülebilir enerji hamlelerinde yol aldığını vurgulayan Musk, "Ne kadar hızlı o kadar iyi" diye ekledi: "Çünkü Dünya'da riskler her zaman var. O eski, tanıdık nükleer Armageddon hâlâ geçerli risklerden biri."