Elon Musk'tan Bitcoin için kritik karar

Dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, kripto para birimi Bitcoin ile ilgili kritik bir karar aldı. Musk, Tesla'nın araç satışlarında kullanımını askıya aldığı Bitcoin'i kabul etmeye "büyük olasılıkla" tekrar başlayacağını açıkladı.

Elon Musk'tan Bitcoin için kritik karar - Sayfa 1

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin Bitcoin'i ödeme türü olarak kabul etmeye "büyük olasılıkla" yeniden başlayacağını söyledi. Musk’ın bu açıklamasının kripto para piyasalarında nasıl bir etki edeceği merak ediliyor.

Elon Musk'tan Bitcoin için kritik karar - Sayfa 2

Musk, katıldığı bir konferansta, Tesla ve SpaceX'in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları olduğunu aktardı.

Elon Musk'tan Bitcoin için kritik karar - Sayfa 3

Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynaklarına daha fazla geçiş olduğunu belirterek, özellikle Çin'de kullanılmakta olan bir grup kömür santralinin kapatıldığını anlattı.

Elon Musk'tan Bitcoin için kritik karar - Sayfa 4

Yenilenebilir enerji hakkında konuşan Musk, "Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek." ifadelerini kuıllandı.