Elon Musk’tan Dogecoin'e doping! Dogecoin ne kadar kaç TL? DOGE nedir, nasıl alınır?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugün de kripto para Dogecoin (DOGE) paylaşımı yaptı. Kripto para yatırımcıları açıklama sonrası Dogecoin ne kadar, kaç TL, kaç dolar? merak ediyor. Kripto paralarda dalgası seyir ise devam ediyor. Kripto paralar aynı şekilde ekonomi gündeminden de düşmüyor. Dogecoin nedir, nasıl alınır? Elon Musk'ın paylaşımı sonrası detaylar haberimizde...

Google Haberlere Abone ol
Elon Musk’tan Dogecoin'e doping! Dogecoin ne kadar kaç TL? DOGE nedir, nasıl alınır?
01.04.2021 16:34

Dogecoin konusunda son dakika gelişmesi yaşandı. Tesla ve SpaceX CEO’su ünlü iş adamı Elon Musk Dogecoin hakkında açıklama yaptı. Açıklamanın ardından, Dogecoin ne kadar oldu kaç tl? kripto para yatırımcıları tarafından merak ediliyor. Son zamanların en popüler konularından biri olan kripto paralar ile ilgili ise her şey merak konusu.

ELON MUSK DOGECOİN HAKKINDA NE DEDİ?

Dünyanın ne zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk, bugün attığı tweet’te SpaceX’in Dogecoin’i aya uçuracağını söyledi. Musk, şu ifadeleri kullandı:

“SpaceX, gerçek aya gerçek bir Dogecoin koyacak.”

Dogecoin'in fiyatı, dakikalar içinde% 16'lık bir değişimle yazım sırasında 0,054 dolardan 0,06 doların üzerine çıktı.

DOGECOİN NE KADAR KAÇ TL?

1 DOGECOİN (DOGE) : 0.4629 TL - (DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR)

KRİPTO PARA OLAN DOGECOİN NEDİR?

Dogecoin (sembolü Ɖ ve D, kısaltma: DOGE) logosunda bir internet fenomeni olan Doge'un esinlendiği Shiba Inu cinsli bir köpek olan, Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılmıştır.

DOGECOIN NASIL ALINIR?

Dogecoin alabilmek için Paribu ya da Koinim gibi yerli kripto para borsalarında yer almanız gerekiyor. Bu parayı kullananların çoğu Paribu üzerinden işlem yapmaktadır. Öncelikle bir hesap açmanız gerekiyor. Hesabınızı kimlik bilgileriniz ile onayladıktan sonra yatırım işlemlerine giriş yapabilirsiniz.

Hesabınıza EFT, Havale ya da Papara sayesinde para yatırabilirsiniz. Hesabınızdaki paranız ile de Dogecoin satın alabilirsiniz. Paribu hesabınıza para yatırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar; Havale, EFT ya da papara üzerinden sadece kendi bireysel hesabınıza para yatırmalısınız. Ayrıca kendi adınıza açmış olduğunu bireysel, vadesiz ve Türk Lirası olan hesaplardan gönderim sağlamalısınız. Zaten Paribu üzerinde bir başka kişiye ait hesaplardan gönderim yapılmasına izin verilmemektedir.

Dikkat! ATM üzerinden gönderimlerde ise gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için kabul gönderiminiz gerçekleştirilemez.

Gönderdiğiniz miktar anında Paribu üzerindeki hesabınıza yansıyacaktır.

İşleminiz sonrasında size gönderilen kodu açıklama alanına yazmanız önemlidir.

Mutlaka bir açıklama belirtmelisiniz. Yoksa gerçekleştirilen transferlerin işlem ücreti gönderdiğiniz paradan düşülerek size iade edilir.

Yorumlar