İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ederken, Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın Filistin'e destek gösterilerini eleştiren skandal ifadeleri gündeme bomba gibi düştü.

SALDIRILARDA 25 BİNDEN FAZLA FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail ordusunun saldırılarında şu ana kadar 25 binden fazla Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Uluslararası camiadan işgalci İsrail'in saldırılarına son verilmesi için çağrılar yapılırken, Elon Musk'ın açıklamaları dikkat çekti.

MUSK'IN AUSCHWİTZ ZİYARETİ VE SKANDAL İFADELERİ

Polonya'da İkinci Dünya Savaşı'nda bir milyon Yahudinin katledildiği Auschwitz kampını ziyaret eden Musk, ardından Yahudilerin düzenlediği "antisemitizm" temalı konferansa katıldı. Musk, burada yaptığı açıklamalarda Filistin'e destek gösterilerini "hiçbir anlam ifade etmiyorlar" diyerek eleştirdi.

Musk-5

"ZAYIF HER ZAMAN HAKLI DEĞİL"

Musk, açıklamasında "Hangi ırktan olduklarının hiçbir önemi yok, kim olursanız olun önemli olan işinizde ne kadar iyi olduğunuzdur. Zayıf tarafın her zaman haklı olduğu fikrinden vazgeçmeliyiz" ifadelerine yer verdi.

MUSK'IN X PLATFORMU VE ANTİSEMİTİZM SUÇLAMALARI

Musk ayrıca konferansta, X platformunun diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında daha az antisemitik içeriğe sahip olduğunu savundu. Daha önce X platformu üzerinden antisemitizm ve ırkçı nefreti teşvik etmekle suçlanan Musk'ın bu sözleri eleştirilere neden oldu.

Olayın Özeti: İşgalci İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken, Elon Musk'ın Filistin'e destek gösterilerini eleştiren ifadeleri tepki çekti. Musk, Auschwitz ziyareti sonrasında katıldığı konferansta yaptığı açıklamalarda "hiçbir anlam ifade etmiyorlar" diyerek Filistin'e destek gösterilerini eleştirdi. Eleştirilere neden olan bu ifadeler, Musk'ın daha önce antisemitizm suçlamalarına maruz kalmasının ardından geldi.

Editör: Ferhat Erdemir