Emekliler için heyecan verici bir gelişme yaşanıyor: Promosyon ödeme tutarlarında 2 kat artış sağlandı ve başvurular bugün itibarıyla başladı.

Emeklilerin banka tercihlerinde promosyon miktarı oldukça önemli bir faktör. Yapılacak ödeme, emeklilerin aldığı maaşlara göre belirleniyor. Bankalar, emekliye promosyon ödemek için 3 yıl taahhüt istiyorlar. Ancak bu süre dolmadan da banka değiştirme imkanı bulunuyor.

Başvurular için, emeklilerin promosyon tercihini yapacakları bankaya gitmeleri yeterli olacak. Ayrıca, emekliler maaş tercihini e-devlet üzerinden de yapabiliyorlar. Özel bankalarla da promosyon tutarlarında güncelleme için çalışmalar sürdürülüyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, emeklilerin maaş promosyonlarında yaşanan artışın emeklilerin gelirlerinde olumlu bir etki yapacağını belirtti. Bu güncellemeyle, emeklilerin aldıkları maaşlardan daha fazla kazanç elde etmeleri bekleniyor. Örneğin, 4 bin lira maaş alan bir emekli için, yeni promosyon tutarıyla hesaplanan artış miktarı, önceki aldığı tutardan düşülecek.

Kaynak: TRT Haber