Liste açıklandı! İşte en dayanıklı otomobiller

Araba alırken dikkat edilen en önemli özelliklerden biri dayanıklılıktır. Her araba 400.000 kilometreyi geçince bile kullanılacak durumda olmayabiliyor ama aslında böyle arabaları bulmak çok da zor değil. İşte 400.000 kilometreden daha fazla dayanacak 40 yeni klasik araba modeli...

Liste açıklandı! İşte en dayanıklı otomobiller - Sayfa 1

VW PASSAT: Avrupa'nın en sevilen aile arabası VW Passat'ın dizel motorları arabadaki diğer her şeyden uzun ömürlü oluyor. En son çıkan 1.8 Turbo motorları bile neredeyse dizeller kadar dayanıklı.

Liste açıklandı! İşte en dayanıklı otomobiller - Sayfa 2

LEXUS RX350/450H: RX350/450h, işi bir adım daha ileriye götüren Lexus'lardan biri. Hem gazlı hem de hibrid versiyonu dayanıklı oluşuyla biliniyor. Hatta kendi klasındaki en dayanıklı arabalar arasında sayılıyor olmasının da daha fazla satmasında kesinlikle büyük rolü var.


Liste açıklandı! İşte en dayanıklı otomobiller - Sayfa 3

TOYOTA CAMRY: Toyota Camry'yi bu listede tanıtmaya gerek bile yoktur. Bu model, birkaç başka Toyota modeli ile birlikte, on yıllardır alınabilecek en dayanıklı birkaç arabadan biri sayılıyor. Bu noktada Toyota Camry güvenilir ve dayanıklı ulaşım isteyenlere önerilebilecek birkaç mevcut arabadan biri. Gel gelelim bunun ötesinde pek de bir özelliği yok.

Liste açıklandı! İşte en dayanıklı otomobiller - Sayfa 4

TOYOTA PRIUS: Kesinlikle en popüler hibrid olmasının yanı sıra Toyota Prius, iş dayanıklılığa gelince de iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Hibrid motoru şu ana dek birçok sefer kendini ispatladı ve bu onu neredeyse Camry kadar iyi bir seçim yapıyor ama ufak bir problemi var. Motoru arızalanmaya başlamadan önce birkaç kere aküyü değiştirmeniz gerekecek. Fahiş akü fiyatları göz önüne alınınca zaten motorun dayanıklılığının bir anlamı kalmıyor. Yine de Prius, bu listede belirtmeye değer bir model.