Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, Başkan Dursun Özbek ve İkinci Başkan Metin Öztürk ile basın toplantısı düzenledi.

Erden Timur kenetlenme vurgusu yaparken, Sacha Boey ve Mauro Icardi'yle ilgili gelen soruları yanıtladı.

"MAYIS AYI İÇİN TEK GÜNDEMİMİZ ŞAMPİYON OLMAK"

Mayıs ayındaki gündemlerinin seçim değil şampiyonluk olduğunu vurgulayan Erden Timur, "Konuşsan suç konuşmasan suç gibi bir şey oluyor. Hakemlerle ilgili kulübümüzü temsilen 3 kez konuştum. Bundan 2 ay önce ekrana çıkıp neler yapılması gerektiğini söyledim. Ondan sonra bir algı oluşturulmaya çalışıldı nerede nerede diye. Kırgınlık yok. Geçtiğimiz sene de 3 kez konuştum. Kenetleneceğiz. Başkanımız liderliğinde elimizden geleni yapacağız. Daha çok iletişim kurmak gerekiyorsa yapacağız. Bizim iki tane görevimiz var. Galatasaray'ın hakkını savunmak. 15-16 yaşlarında insanlar var. Yanlış yönlendirmememiz gerekiyor. Buradaki tek gaye, bu işi birlikte çözeceğiz. Eleştirmek çok kolay. Mayıs ayı için tek gündemimiz şampiyon olmak." ifadelerini kullandı.

"SACHA BOEY'UN SATIŞI GİBİ BİR DURUM YOK"

Sacha Boey'un transferiyle ilgili çıkan iddialara yanıt veren Timur, "Sacha Boey'in dizinde bir ağrı var. Bugün antrenman var yarın izinli takım. Riske atmamamız gereken bir oyuncumuz. Satışı gibi bir durum yok. En ufak boşlukta manipülasyon yapılıyor. 'Yok böyle bir teklif' mi diyelim. Bazen bazı şeyleri transfer döneminde bırakmak gerekiyor, bunun faydaları da oluyor." şeklinde konuştu.

"ICARDI'NİN BELLİ BİR SÜRE İDMAN YAPMAMASI GEREKİYOR"

Mauro Icardi'yle ilgili son dönemde çıkan haberlere değinen Erden Timur, "Icardi açısında da bu konuyu aydınlatmak gerekir. Dinlendirilmesi gündemdeydi. Belirli bir süre dinlendirilmediği zaman bu hep böyle devam edecek. İğneyle antrenmana çıkması gerekiyordu. Antrenman yapacak olsa burada kalırdı ama belli bir süre antrenman yapmaması gerekiyor. Ayağına kök hücre tedavisi uygulanıyor. Oraya gitmesi, eşinin de yanında olması açısından gitti. Zaman zaman belli özverileri gösteren oyuncularda ve hassas durumlarda bu konuda hocaların onun yanında olması yanlış değil. Ama farklı şekilde gündeme getirildi." diyerek sözlerini noktaladı.