Eren Bülbül'ün şehadetinin üzerinden 5 yıl geçti! Benim şehidim küçücüktü...

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül, vefatının 5'nci yılında anılıyor. Anne Ayşe Bülbül evlat acısını paylaştı: Nice anneler babalar evlatlarını şehit verdi ama benim evladım küçücüktü... Çocuklar okullar açılınca okula gidiyor. Eren yok, akşam diğer kardeşleri okuldan eve geliyor, Eren yok...

Eren Bülbül'ün şehadetinin üzerinden 5 yıl geçti! Benim şehidim küçücüktü... - Sayfa 1

Terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik`in şehadetinin üzerinden 5 yıl geçti.

Eren Bülbül'ün şehadetinin üzerinden 5 yıl geçti! Benim şehidim küçücüktü... - Sayfa 2

Küçük yaşta şehadetiyle Türkiye`yi yasa boğan ve sosyal medyadaki "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" paylaşımıyla milyonların gönlünde yer edinen Eren Bülbül ile saldırı anında Eren`in üzerine kapanarak kendini siper eden 41 yaşındaki Ferhat Gedik, özlemle anılıyor.

Eren Bülbül'ün şehadetinin üzerinden 5 yıl geçti! Benim şehidim küçücüktü... - Sayfa 3

Eren`in annesi Ayşe Bülbül, yaptığı açıklamada, Eren`in acısını 5 yıldır her gün hissettiğini söyledi.

Eren Bülbül'ün şehadetinin üzerinden 5 yıl geçti! Benim şehidim küçücüktü... - Sayfa 4

Eren`in şehadetinin ardından buruk günler geçirdiğini anlatan Bülbül, şöyle konuştu: "Çocuklar okullar açılınca okula gidiyor. Eren yok, akşam diğer kardeşleri okuldan eve geliyor, Eren yok, karne günü Eren yok. Anneler Günü gelince Eren parası yoktu ki çiçek alıp gelsin, kırdan bayırdan çiçek toplar bana getirirdi. 5 yıl oldu o Eren`in toplayıp bana getirdiği çiçekleri, gülleri ben şimdi toplayıp kabrine koyuyorum. Koyarken de benim güzel evladım evlatlar günün kutlu olsun diyerek geri dönüyorum. Bu bir anne için o kadar zor ki. 5 yıl oldu, bu 5 yılım diğer 55 yılıma bedel oldu. 60 yaşındayım, 55 yılım bir tarafa bu 5 yıl bir tarafa."