Aralarında Fenerbahçe deplasmanında bulunduğu son 5 maçı kaybetmeyen Samsunspor, sahasında oynadığı son üç maçı da kazanmanın moral gücüyle Galatasaray’ı ağırladı. Hedefi arkasına aldığı taraftarının da gücüyle, sarı kırmızılıların serisinin sonunu getirmekti. Bunu gösterecek bir tempoda, yoğun bir destekle başladı.

Başlangıçtaki birkaç dakikada iki takım da niyetini belli etti. Oyun, karşılıklı atakların olduğu, tempolu geçmeye aday bir görüntü verdi.

Kullanılan ilk kornerde Icardi’nin sektirmesi, Nelsson’un bitirmesiyle konuk öne geçti. Şok gol ev sahibini şaşırttı. Karadeniz ekibi, kendine gelmeden savunma arkası koşuyla farkı ikiye çıkartan Barış Alper, tribünlerdeki sessizliği artırdı.

11 dakikada gelen iki golden sonra Galatasaray tempoyu düşürdü. Top çevirerek oyunu yavaşlattı. Samsunspor, yirminci dakikaların başında ilk şutunuatınca üzerindeki pusu dağıttı. Galatasaray’ın pas bağlantısını kıran Karadeniz ekibinin kurduğu üstünlüğün umuda dönüşmesini Muslera engelledi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Samsunspor, karşısında yine deneyimli kaleciyi buldu. Rakibin ilk tehlikesini atlatan Galatasaray, topu kalesinden uzağa taşıyıp etkili olmaya başladı. İki takımın açık oyunu karşılıklı ataklara dönüştü.

Takım savunmasını daha iyi yapan Galatasaray rakibini uzak şutlara zorlarken, hücumdaki son hamle eksikliği ile oyunu kopartamadı.

Liderlik de erken gollerle geldi.