Ertuğ Koruyan hayatını kaybetti | Ertuğ Koruyan kimdir?

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Ertuğ Koruyan hayatını kaybetti. Boğrum’da yaşayan oyuncu kalp krizi sonucu hayata veda etti. Cümbüşiye, Köyden İndim Şehire, Yarı Şaka Yarı Ciddi, Vay Başımıza Gelenler  gibi birçok filmde rol alan Ertuğ Koruyan bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Google Haberlere Abone ol
Ertuğ Koruyan hayatını kaybetti | Ertuğ Koruyan kimdir?
25.04.2021 17:59

Türk sinemasının emektar oyuncusu Ertuğ Koruyan 76 yaşında Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşamını yitirdi. Uzun süredir burada yaşamını sürdüren ünlü oyuncu Yeşilçam’da kalp krizine yenik düştü. Eşi Serhan Koruyan paylaştığı mesajında “Ben seni hep böyle mutlu hatırlıycam can yoldaşım.” ifadelerini kullandı.

 Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Kızılağaç Mahallesi'nde eşi Serhan Koruyan ile birlikte  yaşayan tiyatro oyuncusu ve sinema sanatçısı 76 yaşındaki Ertuğ Koruyan dün akşam saatlerinde saatlerinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Koruyan bugün Kızılağaç Mahallesi'nde toprağa verildi.

Eşi Serhan Koruyan paylaştığı mesajında “Ben seni hep böyle mutlu hatırlıycam can yoldaşım, koyverdin gittin ya beni iki elim yakanda bilesin” dedi.

ERTUĞ KORUYAN KİMDİR?

 ertuğkoruyan

Uzun yıllardır Bodrum Kızılağaç'ta yaşayan bir zamanların ünlü sinema ve dizi oyuncusu Ertuğ Koruyan, bugün sabaha karşı yaşamını yitirdi.

1946 İstanbul Doğumlu, Serhan Koruyan’la evli ünlü sanatçı mütevazi yaşamıyla çevresinde sevilen biriydi.

Yaklaşık 15 yıldır Bodrum'da yaşayan ve Cümbüşiye, Köyden İndim Şehire, Yarı Şaka Yarı Ciddi, Vay Başımıza gelenler, Gülermisin Ağlarmısın, Köşe Kapmaca, Perihan Abla gibi onlarca dizi ve sinema filmlerinde rol alan Koruyan, sanat yaşamına tiyatroyla başlamıştı.

Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Kemal Sunal ile birlikte sık sık kamera kamera karşısına geçen Koruyan Bodrum'da da sanat çalışmalarına destek vermişti.

 

Yorumlar