Erzurum Valisi Memiş, İspir’de kadınlarla fasulye hasadı gerçekleştirdi

İspir Hanımeli Kadın Kooperatifinin 100 dönüm araziye ektikleri fasulye hasadını ziyaret eden Vali MEMİŞ, hasadı gerçekleştiren çiftçi kadınlarımızla bir araya geldi.

Google Haberlere Abone ol
Erzurum Valisi Memiş, İspir’de kadınlarla fasulye hasadı gerçekleştirdi
11.10.2021 11:59

Hanımeli Kadın Kooperatifi başkanı İpek Merve Coşkun, Vali Memiş’ e ekilen alanla ilgili bilgi verirken ekim yapılan Çiçekli mahallesi muhtarı Ali Kahveci köylerinde ekim için yeterli su kaynaklarının olmadığını ifadelendirdi.

Bilgi aktarmaya devam eden kooperatif başkanı, ‘öncelikle ilçemizde doğal tarımı artırmak ve köylerimizde yaşanan su problemine dikkat çekmek için ekim yaptıklarını, Büyükşehir Belediyesi tarımsal hizmetlerden sorumlu genel sekreter yardımcısı Ahmet Kılıç’ın da destekleriyle ilçeye gönderilen mühendisler aracılığıyla dağdan az da olsa su getirebildiklerini ancak verimli ürün elde etmek için bu gelen suyun yeterli olmadığını, Bölgemizi çevreleyen dağlarda Tarım İlçenin de raporuyla arazilerimize yetecek miktarda su olduğunu ve devlet eliyle dağlardaki suların vatandaşımızın tarlalarına indirilmesini talep ettiğini belirtti’. Ekim alanını Erzurum Valisi sn. Okay Memiş’in yanı sıra, İspir Kaymakamı, İspir Belediye başkanı, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal yapılar şube müdürü, Orman İl müdürlüğü, Orman İlçe Müdürlüğü eşlik etti.

Yorumlar