Eşine, 'DEAŞ'a katılıyorum' diye mektup yazan kadın, yakalanınca gerçek bambaşka çıktı

Bursa'da yakalanan bir kadın ailevi problemleri olduğu gerekçesiyle eşine DEAŞ'a katıldığını ifade ettiği bir mektup yazdı. Gözaltında ise ailevi problemlerden dolayı bu yalanı söylediğini ifade etti.

Google Haberlere Abone ol
Eşine, 'DEAŞ'a katılıyorum' diye mektup yazan kadın, yakalanınca gerçek bambaşka çıktı
29.07.2020 23:40

Bursa'nın İnegöl ilçesinde terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla yakalanan kadın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Genç kadın, ailesiyle problemleri olduğu için böyle bir yalana başvurduğunu illeri sürdü.

Alınan bilgilere göre, 29 yaşındaki M.E.Ö., Adana'dan Bursa'ya gelmeden önce eşine bir mektup bırakıp, DEAŞ terör örgütüne katılacağını söyledi. Eşinin evden ayrılması üzerine emniyete kayıp başvurusu yapan koca, polislerden yardım istedi.

AİLEVİ PROBLEMLER NEDENİYLE DEAŞ YALANINA BAŞVURDUĞUNU SÖYLEDİ
Bunun üzerine harekete geçen emniyet ekipleri kadını aramaya başladı. TEM ekipleri ile Bursa jandarma ekipleri M.E.Ö. isimli kadının izini sürdü. Kadının Bursa'dan Adana'ya otobüsle gideceği bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, otobüsü İnegöl terminalinde durdurdu. M.E.Ö. gözaltına alındı. Genç kadının ailesiyle yaşadığı problemler sebebiyle böyle bir yola başvurduğu öğrenildi. M.E.Ö. savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest kaldı.


Kaynak: İHA

Yorumlar