Eşinin şikayetlerinden bıktı, 360 derece dönen ev yaptı

Bosna Hersek’te bir adam dönen ev inşa etti. Daha farklı şehirler görmek isteyen eşinin şikayetlerinden bıkan bir adam sonunda eşini memnun etmek için 360 derece dönen bir ev inşa etti. İnşa ettiği ev ise 7 metrelik bir eksen üzerinde dönen mekanizma ile hareket edebiliyor.  

Google Haberlere Abone ol
Eşinin şikayetlerinden bıktı, 360 derece dönen ev yaptı
12.10.2021 20:04

Bosna Hersek’te bir adam, evinden sıkılan eşini memnun edebilmek için ilginç bir yönteme başvurdu. Srbac bölgesinde yaşayan Vojin Kusic, "Eşimin sık sık dile getirdiği şikayetlerinden ve evi yeniden döşeyip durmasından bıktım ve 'Sana dönen bir ev yapacağım istediğin yöne çevirebilirsin' dedim" ifadelerini kullandı.

7 metrelik eksen üzerinde dönüyor
Ev, 72 yaşındaki Kusic'in tasarladığı 7 metrelik bir eksen üzerinde dönen bir mekanizmaya bağlı. Kusic, "Ev en yavaş hızda tam bir dönüşü 24 saatte tamamlarken, en hızlı halinde de aynı dönüşü 22 saniyede tamamlıyor" dedi. Öte yandan, Kusic'in eşiyse evle ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı.

"Bu bir buluş değil"
İyi eğitim görme imkanının olmadığı fakir bir ailede yetiştiğini belirten Kusic, bu nedenle birtakım şeyleri kendi kendine üretmeyi öğrendiğini de anlattı. Sırp kökenli Amerikalı mucit Nikola Tesla'yı örnek aldığını ifade eden Kusic, evi tamamen tek başına yaptığını söyleyerek "Bu bir buluş değil. Sadece istek ve bilgi gerekli. Benim de yeterli vaktim ve bilgim vardı" dedi.

 

Yorumlar