Eski bakanlardan Yılmaz Karakoyunlu, evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla bu üzücü haberi paylaştı. Koca, Karakoyunlu'nun İstanbul'daki evinde rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldığını ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiğini bildirdi. Bakan Koca, merhum Karakoyunlu'na Allah'tan rahmet dileyerek, ailesine, yakınlarına ve dostlarına baş sağlığı temennisinde bulundu.

YILMAZ KARAKOYUNLU KİMDİR?

Yılmaz Karakoyunlu, Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri olarak tanınıyordu. 26 Nisan 1936'da İstanbul'da doğan Karakoyunlu, eğitimini tamamladıktan sonra özel sektörde ve devlet kurumlarında çeşitli görevlerde bulundu.

Hayatı boyunca finans ve yönetim alanında başarılı çalışmalar yapan Karakoyunlu, siyasi kariyeri boyunca da önemli hizmetlerde bulundu.  Aralık 1995 ve Nisan 1999 genel seçimlerinde ANAP'tan İstanbul Milletvekili seçilen Karakoyunlu, parlamentoda görev aldığı süre boyunca önemli bakanlık ve parti yöneticiliği görevlerinde bulundu.

Aralık 1995 ve Nisan 1999 genel seçimlerinde Anavatan Partisi (ANAP) listesinden İstanbul Milletvekili seçilerek, 2002 seçimlerine kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) parlamenter olarak görev yapan Karakoyunlu, Özelleştirme İdaresi ile Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'ndan (TRT) sorumlu Devlet Bakanlığı, Hükümet Sözcülüğü, Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Editör: Ferhat Erdemir