Et beni ile mücadele etmeden önce ne olduğunu anlamak en doğru sonucu elde etmek için oldukça önemli.

Et beni kozmetik olarak zararları olan ancak kansere dönüşme riski taşımayan deri çıkıntılarıdır. Küçük boyutlarda olabilecekleri gibi 1 cm boyutuna kadar çıkan büyüklükleri ile de hastalara tedirginlik yaşatabilirler.

Her ne kadar tıbbı olarak tedavisi mümkün olsa, evde dahi geçirilebilecek olsa da uzmanlar tarafından et benlerinin alınması çok da doğru bulunmuyor. Ancak, kozmetik açıdan görünüşünü değiştirmek isteyen ve et beninin getirdiği deri şişkinliğinden kurtulmak isteyenler doğal çözümler ve tıbbi yöntemler ile kurtulmak için bazı adımlar atabilmekte.

Et benlerinin genel anlamda cilt rengi ile benzer renklerde olduğu görülmüştür ancak kimi zaman benler farklı tonlarda da oluşabilmekte veya oluştuğu bölgede tahriş olarak farklı renklere evrilebilmekte.

Et-3

Et Beni Nasıl Oluşur?

Et beni nasıl oluşur ve nedenleri nelerdir? Et beni hakkında tıbbi açıdan yeterli bilgi bulunmamakla birlikte et beni vakalarının birbirine benzer oluşu söz konusu anomali ile ilgili bazı bilgiler sunabilmekte.

Uzmanlara göre et benlerinin temel çıkış sebepleri yok ancak genel anlamda bakıldığında çıkış noktaları ve çıkış durumları birbirilerine oldukça benzer.

·         Kilolu kişilerde,

·         Hamile kişilerde,

·         Ailesindeki herhangi birinde et beni bulunan kişilerde,

·         İnsülin direncine sahip olan kişilerde,

·         TİP2 diyabetik olan kişilerde,

·         HPV Taşıyıcısı veya riski taşıyan kişilerde.

Et beni oluşumu yaygın olarak görülebilmekte. Söz konusu gruplar dışında da et beninin oluşumundaki en önemli gözlem vücudun kat noktasında meydana geldiği yönünde. Vücudun kat noktasında et beni oluşumu uzmanlar tarafından “et beninin deri sürtünmeleri ile oluşabilmesi yüksek ihtimal” şeklinde yorumlanmakta.

Özellikle gebelik, diyabetik durumlarında ve kilolu olunma dönemlerinde sıkça görülen et beni, çıktığı konuma göre giysi ve deri sürtünmeleri ile daha da büyüyebilmekte.

Et beni hakkında bilinen en büyük yanlışlardan birisi de et beninin bulaşıcı olduğudur. Siğiller ile karıştırılmaması gereken anomali sadece geçmişte aile bireylerinde varsa genetik yollarla aktarılabilmekte.

Et Beni Nasıl Düşürülür?

Et beni nedir ve neden oluşur konusunda yazımızın başında önemli bilgiler sunduk. Peki, et beni nasıl düşürülür? Et beni tedavisi yöntemleri nelerdir?

Her şeyden önce et beninin zararlı bir anomali olmadığını ve kanser gibi durumlara neden olmayacağını bilmek oldukça önemli.

Tüm bunlar dışında et benleri oluşabilecekleri konumlar nedeniyle hastaya görsel olarak zarar verebileceği gibi sürekli olarak sürtünme gibi nedenlerle tahriş olmasına ve acı çekmesine neden olabilmektedir.

Et beni tedavisinde İbrahim Saraçoğlu Kürü kullanılabileceği gibi tıbbi olarak kullanılan bazı yöntemler de tercih edilebilmekte. Her ne kadar ameliyat süreci ile atlatılabilecek olan bir durum olsa da alternatif tıp tedavilerine göre et benleri bağlanarak da düşürülebilmekte.

·         Kiyoterapi yöntemi ile et beni nasıl düşürülür: 1 ila 2 seans kadar süren Kiyoterapi yöntemi et beninin bulunduğu kısmın bağlanılarak ve daha sonra sıvı azot olarak bilinen oldukça düşük derecelere ulaşabilen sıvı madde ile dondurularak yok edilmesi yöntemidir. Donan hücre kendini bırakarak ikinci seanstan sonra düşecektir.

·         Cerrahi yöntemlerle et beni nasıl düşürülür: et beni aldırma ameliyatları olarak da bilinen bu yöntem lokal anestezi yöntemi sayesinde et beninin bulunduğu kısmı uyuşturarak, makas veya neşter ile alınmasıyla oluşur.

·         Elektrocerrahi ile et beni nasıl düşürülür: Yüksek elektrik akımı kullanılarak et beni düşürülen bu yöntemde et beni bağlanır ve inceltilen kısımdan yüksek akımlı elektrik verilir. Yakma işleminin sağlanmasını sağlayan Elektrocerrahi kolay bir şekilde et beninin düşmesini sağlar.

Et beni düşürülmesi veya ameliyat ile alınması durumunda hastalar tarafından en çok yönetilen soru işlemlerin can acıtıp acıtmadığı veya ağrılı olup olmadığı şeklinde.

Et beni ameliyatları genellikle uyuşturulmadan yapılır ancak kesici aletlerin kullanımını kolaylaştırmak ve/veya biden fazla işlem yapılacaksa bölgesel olarak uyuşturularak hissedilmeden yapılır.

Et benleri yapıları gereği fazla sinire sahip olmadıkları için düşürülme işlemlerinde anlık olarak deri yanması hissi dışında acılara neden olmamaktadır.

Et Beni Zararlı mıdır?

Et beni zararlı mıdır? Hayır, et benleri zararlı değillerdir. Et benleri kansere neden olan diğer deri hastalıkları ile karıştırıldıkları için çoğu zaman büyük tehlikelere yol açıyor gibi görülebilmekte, ancak et beni sadece kozmetik açıdan zararlı bir cilt hastalığıdır.

İbrahim Saraçoğlu Kürü

İbrahim Saraçoğlu et beni nasıl düşer konusunda sunduğu kür ile pek çok kişinin et beninden ameliyatsız kurtulmasına imkân tanımıştır. Et beni için evde doğal çözümler sunan kür ile birlikte birkaç uygulamada et benlerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Peki, İbrahim Saraçoğlu Kürü nasıl yapılır ve nasıl uygulanır?

Et beni düşürme kürü yapılışı için bazı malzemelere ihtiyaç duyulmakta. Kimi malzemeleri aktarlardan elde edebileceğiniz gibi kimi malzemeleri de Eczanelerden elde edebilirsiniz. Bunlar;

·         1 Adet kapsül E-Vitamini,

·         1 Çay bardağı kadar incir sütü,

·         5 Damla kadar çay ağacı yağı,

·         1 Çay kaşığı kadar toz zencefil.

Tüm malzemeleri toparladıktan sonra kürü yapmak için izlenmesi gereken adımlar oldukça basit;

Kapsül e vitaminini bir kabın içerisine kırın, üstüne 1 çay bardağı kadar olan incir sürünü ekleyin, 5 damla kadar çağ ağcı yağı ile birlikte 1 çay kaşığı kadar olan toz zencefili de karışımın içerisine ekleyin.

Ekleme işleminden sonra tamamı homojen olacak şekilde karıştırma işlemlini tamamlayın. Son olarak, et beninin üzerine kürden bir parça sürülür. Sürülen kısım bir bez ile ve/veya bulunduğu konuma göre yara bandı gibi bantlar ile hava almayacak şekilde kapatılır.

24 saat boyunca et beni üzerinde bekleyecek olan İbrahim Saraçoğlu et beni kürünü 24 saatin sonunda ılık su ile temizleyin ve aynı işlemleri tekrarlayın. Zamanla et beninin küçüldüğü ve hatta düştüğü gözlemlenecektir.

Kaynak: Haber Merkezi