EUS ve TUS sınav sonuçları açıklandı mı? Eczacılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yarın düzenlenecek. Sınav öncesi EUS ve TUS sınav sonuçları ne zaman açıklanır merak ediliyor. Başvuruları 10-18 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınan EUS sınavı için heyecan dorukta. EUS ve TUS sınavı sonuçları için de akıllarda soru işaretleri var. Peki, ÖSYM TUS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
EUS ve TUS sınav sonuçları açıklandı mı? Eczacılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?
25.09.2021 14:16

Eczacılık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? EUS sınavına girecekler tarafından merak ediliyor. 2021 EUS ve STS sınavı için geri sayım başladı. 2021 EUS 26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Peki EUS ve TUS sınav sonuçları açıklandı mı? EUS ve TUS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

TUS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 5 Eylül tarihinde sınav giren öğrenciler sınav sonuç tarihini merak ediyor. 

ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, TUS 2. dönem sonuçlarına son 5 gün kaldı. 30 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak olan sınav için öğrenciler https://sonuc.osym.gov.tr/ sayfasından ilan edilecek.

eus tus

TUS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

TUS SINAVI NEDİR?

Tıp, veteriner, biyoloji, eczacılık, kimya veya tıbbi biyolojik bilimler fakültesinden mezun olanlar başvurabilir fakültesinden mezun olanların girebildiği bir sınavdır. Tıpta uzmanlık eğitimi sınavı anlamına gelmektedir. Tıp fakültesi eğitimini bitirenler bir alanda uzmanlaşmak için bu sınava girmek zorundadırlar. Bu sınav yılda iki defa yapılmaktadır.

ÖSYM tarafından yapılan bu sınav ile Sağlık Bakanlığının açıkladığı birimler de görev alınır. Sınav da çıkan sorular mesleki bilgi konularından oluşmaktadır.

Etiketler eus tus
Yorumlar