Evlat nöbeti bayramda da devam ediyor

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbeti tutan aileler Kurban Bayramı'nda evlatlarının yolunu gözlüyor.

Google Haberlere Abone ol
Evlat nöbeti bayramda da devam ediyor
22.07.2021 15:50

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 689'uncu gününde devam ediyor.

"10 yıl önce Kurban Bayramı'nda kaçırdılar"

Hakkari'den 9 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğlu Emircan için eylem yapan anne Nihal Çiftçi, oğlunun 10 yıl önce Kurban Bayramı'nda kandırılarak kaçırıldığını söyledi. O günden bu yana gönlünce bayram yapamadığını anlatan Çiftçi, "HDP tarafından oğlum kaçırıldı. Ne hakları vardı bunu bize yaşatmaya? Oğlumu HDP'den istiyorum. Oğlumu vermedikleri sürece buradan ayrılmayacağım. Her bayram daha çok acı çekiyorum. Oğlum gelirse dünyaya yeniden gelmiş olurum. Gel bu hasretlik bitsin. Oğlum çok özledim. Gözlerine bakmaya hasretim." sözleriyle duygularını dile getirdi.

"12 bayramdır oğlumu görmüyorum"

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinden oturma eylemine katılan Güzide Demir ise bayramı oğlunun hasretiyle geçirdiğini belirtti.

Oğlunu çok özlediğini dile getiren Demir, "Oğlum ölmeden gel seni göreyim. 12 bayramdır oğlumu görmüyorum. Yüzüne hasret kaldım. Bu bayramda oğlum gelmiş olsaydı, dünyalar benim olurdu. Çok sevinirdim." diye konuştu.

Yorumlar