EYT düzenlemesinde son dakika: Kaç kişinin EYT'den yararlanacağı belli oldu!

EYT düzenlemesinde sona yaklaşıldı. Bakan Vedat Bilgin yaptığı açıklamada "Tamamladık diyebilirim!" dedi. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ise düzenlemeden ilk etapta kimlerin yararlanacağını söyledi. İşte EYT düzenlemesinde tüm merak edilenler...

EYT düzenlemesinde son dakika: Kaç kişinin EYT'den yararlanacağı belli oldu! - Sayfa 1

EYT ne zaman çıkacak? EYT düzenlemesi kimleri kapsayacak? Düzenlemenin son durumuyla ilgili Bakan Vedat Bilgin'den "Tamamladık diyebilirim" açıklaması geldi. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ise kaç kişinin ilk etapta EYT'den yararlanacağını söyledi. İşte merak edilen detaylar...


EYT düzenlemesinde son dakika: Kaç kişinin EYT'den yararlanacağı belli oldu! - Sayfa 2

"TAMAMLADIK DİYEBİLİRİM!"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından EYT'de son durum açıklamasında bulundu. Bakan Bilgin, "Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz."

EYT düzenlemesinde son dakika: Kaç kişinin EYT'den yararlanacağı belli oldu! - Sayfa 3

EYT'DEN KAÇ KİŞİ YARARLANACAK? AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi ile ilgili olarak;

Bu düzenleme yapıldıktan sonra ilk etapta emekli olacak kişi sayısı 1 milyonun üzerinde. Dosya bazlı yaklaşık 12.5 milyon emeklimiz var. İlk etapta 1.5 milyona yakın kişinin emekli olacağı, sonra da sisteme girişin devam edeceği bir düzenleme olacak.

Yaklaşık 3-4 milyon arasında bir vatandaşımızın bu kapsamda olduğunu tahmin ediyoruz.

Hepsi bir anda olmayacak. Tabii detaylar için en doğru ağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, benim de hocam olan sayın Vedat Bilgin olacak." ifadelerini kullandı.


EYT düzenlemesinde son dakika: Kaç kişinin EYT'den yararlanacağı belli oldu! - Sayfa 4

KAPSAM GENİŞLİYOR: STAJ SİGORTASIYLA BİRLİKTE DEĞERLENDİRİLECEK!

Staj sigortasına ilişkin çalışmaları sürdürdüklerini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Stajda sağlık sigortası yapılıyor ama emeklilik sigortası yapılmıyor. Çok eski bir düzenleme. Bu konunun yeniden ele alınması gerekiyor. Ben bu konuda bir çalışma yaptırıyorum. Bunun sonuçları ne olur? Bu EYT kapsamında da bunu değerlendirmek gerekir." ifadelerini kullandı.