Eyüp Sultan Yolcusu nerede ne zaman çekildi? Eyüp Sultan Yolcusu filminin konusu ne, oyuncular kim?

Yönetmenliğini Ahmet Sönmez'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Uyar'ın kaleme aldığı, yapımcılığını Erdal Bölükgiray'ın yaptığı Eyüp Sultan Yolcusu filmi bu akşam Kanal 7 ekranlarında izleyenleri ile buluşuyor. Filmde Eyüp Sultan'ı ziyaret etmek için büyük özlem duyan Eyüp amcanın başından geçenlerin anlatıldığı film her ekrana geldiği dönemde izleyenler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Eyüp Sultan Yolcusu filminin nerede ve ne zaman çekildiği merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Eyüp Sultan Yolcusu nerede ne zaman çekildi? Eyüp Sultan Yolcusu filminin konusu ne, oyuncular kim?
20.07.2021 13:33

İslam aleminin topluca kutladığı bayramlarda biri olan Kurban Bayramı'nın manevi atmosferi her yeri sararken, televizyon kanallarında da dini yapımlar izleyeciler tarafından tercih ediliyor. Peygamber Efendimiz'in (SAS) Sahabeleri arasında yer alan Ebu Eyyub El Ensari'nin türbesinin bulunduğu Eyüp Sultan Camisini ziyaret etmek isteyen Eyüp Dede'nin zorlu yolculuğu anlatılıyor. Film severler, Eyüp Sultan Yolcusu filminin oyuncularını ve konusunu merak ediyor.

EYÜP SULTAN YOLCUSU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Anadolu'nun bir köyünde yaşayan Eyüp Dede, Eyüp Sultan'ı ziyaret etmek hasretiyle yanıp tutuşmaktadır. Kızı ve damadı ise yaşlı ve hasta olması nedeniyle onun bu hayaline kavuşmasına pek sıcak bakmamaktadır. Fakat Eyüp dede sık sık bu hayaline kavuşmak için evden kaçmaktadır. Kızı ve damadının evde olmadıkları bir gün yine evden kaçar ve yolda Aydın isimli bir gencin arabasına biner.

Amacı elbette ki Eyüp Sultan'a gitmektir. Arabasına bindiği Aydın isimli delikanlının ise bütün hayali evlenmektir. Fakat para sıkıntısı çektiği için ne bu hayalini gerçekleştirebilmekte ne de ailesinden bu konuda destek almaktadır. Yolculuk esnasında Eyüp dedenin yıllardır Eyüp Sultan'a gitmek için para biriktirdiğini duyduğunda aklından tek bir şey geçer. Paraları almak ve hayalini kurduğu evliliği yapmak.

Çok geçmez ve delikanlı Eyüp Dede'yi kandırır. Onu yol ortasında bırakıp paralarını alır ve kaçar. Eyüp Dede yaşadığı bu olumsuzluğa aldırmadan, her ne şekilde olursa olsun hayaline kavuşmak amacındadır ve yine çoktan yola koyulmuştur.

Aydın ise yaşadığı bir dizi garip olaylar sonunda yaptığından çoktan pişman olmuş ve ne yapacağını bilmez haldedir. Fakat Aydın için hayat çok daha büyük sürprizlere gebedir.

EYÜP SULTAN YOLCUSU FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Eyüp Sultan Yolcusu filminin oyuncuları şöyledir:

Kamil Adıgüzel, Oktay Dener, YunusEray Gültekin, Ayfer Çalgıcı,Nevzat Yılmaz, MuhammetAli Tuncer, Yasin Altun

EYÜP SULTAN YOLCUSU FİLMİ NEREDE VE NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

 2006'da yayınlanan Eyüp Sultan Yolcusu filminin çekimleri İstanbul'un Eyüp ilçesinde bulunan Eyüp Sultan camisi etrafında yapılmıştır.

Yorumlar