Fadime filmi ne zaman çekildi? Fadime filminin konusu nedir, oyuncuları kimler?

Filiz Akın ve Kartal Tibet'in başrollerinde oynadığı Fadime filmi bugün sinema severlerle buluşuyor. Komedi türündeki filmi izlemek isteyenler yönetmenliği Türker İnanoğlu'nun yaptığı Fadime filmi ne zaman, nerede çekildiği ve Fadime filminin oyuncuları merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Fadime filmi ne zaman çekildi? Fadime filminin konusu nedir, oyuncuları kimler?
26.08.2021 13:42

Senaryosunu Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş'ın kaleme alıdığı Fadime filmi, 360 TV'de seyircileri ile buluşuyor. Birçok Yeşilçam oyuncusunun rol adlığı Fadime filminin konusu ve kaç yılında çekildiği araştırılıyor..

FADİME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fadik (Filiz Akın) kimsesiz ve fakir bir genç kızdır. Ali, Ömer ve Veli adlı çalgıcı üç arkadaşı ile birlikte sokak şarkıcılığı yapmaktadır. Bu işin fazlaca bir kazancı olmadığından sağa sola borçludurlar. Ev sahipleri de onları kovmuş, evsiz kalmışlardır. Fadik geceyi gizlice bindiği demirli bir teknede geçirir. Uyandığında tekne hareket halindedir ve sahibi Erol (Kartal Tibet) onun farkına varmamıştır. Fadik Erol’u teknenin kaptanı sanır. Erol da sahibi olduğunu söylemez. Fadik kıyıya vardıklarında arkadaşlarının yanına giderken kaçmakta olan soyguncularla çarpışır ve kendi çantası ile içi para dolu hırsızlarınki yer değiştirir. Soyguncular genç kızın peşine düşer. Soyulan yer Erol’un işyeridir ve soygunu arkadaş diye bildiği Faruk (Cihangir Gaffari) örgütlemiştir. 

Yoksulluk canlarına tak etmiş, intiharın eşiğine gelmiş kafadarlar, içi para dolu çantayı görünce çok sevinirler. Artık rüya gibi bir hayat yaşamaya karar verirler. Kutlama için gittikleri gazinoda Fadik Erol’la karşılaşır. Bu kez onun garson olarak çalıştığını sanır. Artık zengindir ya, Erol’dan yanında uşağı olarak çalışmasın ister. Erol oyunu sürdürür ve işi kabul eder. Bu arada Faruk ve adamları bizim kafadarların peşini bırakmaz. Erol ise Faruk’a olanları anlatır ve Fadik’e aşık olduğu için uşak rolü oynayacağın söyler. Soyguncular Ali, Veli ve Ömer’i kaçırır. Ama paraların yerini öğrenemezler. Üç çalgıcının sevgilileri onların izini bulur ve Fadik’e haber verir. Erol ve Fadik buluşur. Buluşma yerinde Faruk polislerce tutuklanır. Fabrika soygunu gerekçesiyle yargılanan Faruk her şeyi inkar edere suçu Fadik’e yıkmaya çalışır. Mahkemede tüm gerçek ortaya çıktığında Fadik Erol’un uşak değil de soyulan fabrikanın sahibi olduğunu öğrenince çok şaşırır. Ama bu şaşkınlık kısa sürecek, her şey tatlıya bağlanacak, Erol, Fadik ve diğerleri için mutluluk dolu güzel bir yaşam başlayacaktır.

FADİME FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ, OYUNCULARI KİMLER?

1970 yılında vizyona giren Fadime filmi İstanbul Boğazı ve çevresinde çekilmiştir.

Filmin oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor.

Filiz Akın Fadime
Kartal Tibet Erol
Cihangir Gaffari Faruk
Sevgi Can Alinin Sevgilisi
Gülgün Erdem Ömerin Sevgilisi
Necdet Tosun Lokantacı
Sevda Nur Velinin Sevgilisi
Mualla Sürer Pakize
Faik Coşkun Esnaf

Yorumlar