Fatma Girik cenaze töreni ne zaman? Fatma Girik'in cenaze töreni hangi gün belli oldu!

Fatma Girik'in cenaze töreni belli oldu! 79 yaşında hayata gözlerini yuman Yeşilçam'ın başarılı oyuncusu Fatma Girik, sayısız film ve dizi projesinde yer almıştır. Fatma Girik cenaze töreni ne zaman? Fatma Girik'in cenaze töreni hangi gün? soruları cevap buldu.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Fatma Girik cenaze töreni ne zaman? Fatma Girik'in cenaze töreni hangi gün belli oldu!

Yeşilçam'ı unutulmaz oyuncularından Fatma Girik'in, sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdiği açıklandı. 79 yaşında vefat eden usta oyuncu vasiyetinde, "Büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum" açıklamasında bulunmuştu. Peki, Fatma Girik'in cenaze töreni ne zaman? Fatma Girik'in cenaze töreni hangi gün?

FATMA GİRİK'İN CENAZE TÖRENİ NE ZAMAN?

Fatma Girik için yarın (Salı) saat 10.00'da Şişli Belediyesi'nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreni düzenlenecek. İkinci tören ise saat 11.00'de Cemal Reşit Rey'de yapılacak. Fatma Girik'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek.

Fatma Girik

"MEMDUH'A KAVUŞACAĞIM"

Yıllarca beraber olduğu ve kaybettiğinde çok üzüldüğü eşi Memduh Ün hakkında konuşan Girik, "Neticede robot değilim bir canlıyım; bir gün elbet ölümü tadacağım. Memduh’a (Ün) kavuşacağım. Ölüm kötü bir şey değil. Kötü olsa Allah ölümü vermezdi. Biz gideceğiz ki ardımızdan yenileri gelsin." demişti.

"SESSİZ SEDASIZ GİTMEK İSTİYORUM"

Fatma Girik, ölümünden sonra nasıl bir cenaze töreni istediğini de söylemişti. Girik, açıklamasında “Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum. Gülriz Sururi gibi sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum.” ifadesini kullanmıştı.

VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

Fatma Girik'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek.

Girik, vasiyeti gereği 2017 yılında yaşamını yitiren 56 yıllık hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına defnedilecek.

Yorumlar