Fatma Girik kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Fatma Girik'e ne oldu, sağlık durumu nasıl?

Yeşilçam'ın"4 Yapraklı Yoncası'ndan biri olan Fatma Girik hastaneye kaldırıldı. Ünlü oyuncunun son durumu merak eden vatandaşlar, Fatma Girik kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? gibi sorulara yanıt arıyor. İşte ünlü sanatçı hakkında son detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Fatma Girik kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Fatma Girik'e ne oldu, sağlık durumu nasıl?
20.07.2021 16:21

Türk sinemasının en popüler oyuncularından biri olan Fatma Girik'den üzücü bir haber geldi. 
Yerli sinemanın en sevilen karakterlerinden biri olan Fatma Girik, Bodrum'da  hastaneye  kaldırıldı. Bu üzücü haber sonrası usta oyuncunun sağlık durumu merak edililyor. Fatma Girik hakkındakiler merak ediliyor.

FATMA GİRİK SAĞLIK DURUMU NASIL?

Fatma Girik göğüs hastalıkları enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılırken tedavisinin sürdüğü belirtildi.

FATMA GİRİK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Fatma Girik 12 Aralık 1942'de Münevver Girik ve Hayri Girik'in üç çocuğundan biri olarak İstanbul'da dünyaya geldi.

Cağaloğlu Kız Lisesi'ni bitirdi. 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün’le tanışıklığı Girik’in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.

180'den fazla filmde rol aldı. İleriki yıllarında siyasete de atılan Fatma Girik bir süre Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. Siyaset ve oyunculuğun dışında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato'da adlı bir programın sunuculuğunu da yapmıştır.

Yorumlar