Fatma Turgut kimdir, evli mi? Fatma Turgut aslen nereli, kaç yaşında?

Fatma Turgut, bu akşam Star Tv'de yayınlanacak olan Kubat ile Müzik Sahnesi programının konukları arasında bulunuyor. Kurban Bayramı'nın 4. günü ekrana gelecek olan show programı izleyiciyi ekran başına kilitleyecek. Peki, Fatma Turgut kimdir, kaç yaşında? Fatma Turgut aslen nereli, evli mi?

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Fatma Turgut kimdir, evli mi? Fatma Turgut aslen nereli, kaç yaşında?

Fatma Turgut hakkında aramalar yapılıyor. Bu akşam Star Tv'de ekrana gelecek olan Kubat ile Müzik Sahnesi programında en sevilen şarkılarının seslendirecek. Şarkıcı hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişilerde Fatma Turgut kimdir, kaç yaşında? Fatma Turgut aslen nereli, evli mi? gibi sorulara yanıt arıyor.

FATMA TURGUT KİMDİR?

Fatma Turgut, 2 Ocak 1984 yılında Aydın'da doğmuştur. İlköğrenimini, Atatürk İlköğretim Okulu'nda, ortaöğretimini ise Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesinde tamamladı. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü'ne girdi. 2010 yılında buradan mezun oldu. Bu süreç içerisinde gördüğü eğitim bünyesinde; çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda çalışmalar yapma fırsatı buldu.

Fatma Turgut

Aynı zamanda çeşitli amatör rock gruplarıyla sahne çalışmalarını sürdürdü. 2005-2008 yılları arasında özel bir müzik dershanesinde klasik gitar ve koro öğretmenliği yaptı.

2007 yılında daha sonra Model adını alacak olan "A Due Carmen" isimli rock müzik grubuna katıldı. Model grubu ile birlikte Perili Sirk (2009), Diğer Masallar (2011) ve Levla'nın Hikayesi (2013) isimli üç adet albüm yayınladı. Özellikle Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte çalışma fırsatı bulduğu "Diğer Masallar" albümünden yayınlanan "Buzdan Şato" ve "Değmesin Ellerimiz" şarkıları ülke çapında büyük ilgi gördü.

Birçok şehirde çok fazla sayıda sahne alma fırsatı buldu. Bu yıllar içerisinde yine Model grubu ile birlikte birçok jingle ve reklam müziği seslendirdi. 2013 yılının Kasım ayında Levla'nın Hikayesi adlı albüm piyasaya sürüldü. Fatma Turgut 28 Aralık 2016'da Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Model grubundan ayrıldığını duyurdu. Şu sıralarda müzik kariyerine solo olarak devam eden Turgut 2019 yılında ilk solo albümü olan Elimde Dünya'yı yayınladı.

Yorumlar