Fatoş Sokakların Meleği filminin konusu ne, oyuncuları kim, ne zaman, nerede çekildi?

Senaryosunu Safa Önal'ın kaleme aldığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini Nejat Okçugil'in üstlendiği Fatoş Sokakların Meleği filmi bugün televizyon ekranlarında seyircisiyle buluşuyor. Sinema severler ise Fatoş Sokakların Meleği filminin konusunu ve oyuncuların araştırıyor.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Fatoş Sokakların Meleği filminin konusu ne, oyuncuları kim, ne zaman, nerede çekildi?

Türk sinemasının en çok sevilen isimlerinden Ayhan Işık'ın başrolünde yer aldığı Fatoş Sokakların Meleği filmi bugün 360 TV ekranlarında yayınlanıyor. Nostaji severleri ekran başına toplayan filmle ilgili bazı ayrıntılar merak ediliyor. İMDb puanı 5.2  olan Fatoş Sokakların Meleği filminin ne zaman ve nerede çekildi araştırılıyor..

FATOŞ SOKAKLARIN MELEĞİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fatoş zengin bir ailenin tek çocuğudur. Ayşe ise babası hapisde, annesi hasta, iki kardeşi ve kötü halası ile yaşayan fakir bir kızdır. İki küçük kızın tek ortak noktaları ise birbirlerine çok benzemeleridir. Ayşe'nin babası hapisten çıkmış ve onu istemediği için çok kötü davranıp, ona dilendiricilik yaptırmaktadır. Fatoş ise evden çok sıkılmıştır ve artık dışarları görmek için evden ayrılır. Fakat bir karışıklık olur ve iki kız birbirlerinin yerine geçer. Bunu kimse anlamaz ve kızlara aileleri inamadığı için bu durum bir süre devam eder. Ayşe'nin zengin evinden ayrılıp hasta annesine gitmesi Fatoş'un ise bu aileden kaçarken bir cinayete tanık olması ve cinayeti işleyen Murat'ın iyi bir insan olduğunu anlayıp ona yardım etmek istemesi işleri daha da karıştırır.

 

FATOŞ SOKAKLARIN MELEĞİ FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Ayhan Işık'ın başrolünde yer aldığı Fatoş Sokakların Meleği filminde yer oyuncular şöyle:

Ayhan Işık,

Nubar Terziyan

Turgut Özatay

Esen Püsküllü

Yeşim Okçugil

Suna Selen

Sami Hazinses

Feridun Çölgeçen

Doğan Bavli

FATOŞ SOKAKLARIN MELEĞİ FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1971 yapımı Fatoş Sokakların Meleği filminin çekimleri İstanbul'un çeşitli semtlerinde gerçekleştirilmiştir.

 

 

Yorumlar