Fener ayağa kalkarsa turu rahat geçer

Fenerbahçe’de, ikinci yarı ile birlikte İsla-Dirar ikilisi atak yükünü çeken kanat olarak hep konuşuldu, yazıldı....

13.02.2019 10:05

Fenerbahçe’de, ikinci yarı ile birlikte İsla-Dirar ikilisi atak yükünü çeken kanat olarak hep konuşuldu, yazıldı. Hatta rakip hocalar bu kanadı kapattığı zaman Sarı-Lacivertliler’in hücum gücü yarı yarıya düşüyordu.

Dün gördük ki, Fenerbahçe ‘Dolaşan atak ekibi’ kurmuş… Hem de, İsla-Dirar ikilisinden daha etkili. Bir baktık Moses sağda, Valbuena solda, bindirdikçe, bindiriyor. Sonra bir baktık Moses solda, Valbuena sağda bunaltıyor rakiplerini. Bu ikili birbirlerine alıştıkça, çok iş yaparlar çok. Hasan Ali ile İsla da, bu ‘dolaşan atak ekibine’ uyum sağlayınca, Fenerbahçe her atakta tehlike yarattı. Orta alandan Eljif Elmas’ın da sürpriz çıkışları, verkaçları ve şutları işin kaymağını oluşturdu. Mehmet Topal ve Jailson da orta sahada görevini layıkıyla yapan futbolculardı diyebiliriz. Skrtel ve Sadık iyi bir ikili olacaklarının sinyallerini dünkü maçta verdiler. Rakibe ilk topta hemen basarak hiç pozisyon fırsatı vermediler. Özellikle yeni transfer Sadık’ın çabukluğu, Skrtel’in de güven içerisinde mücadele etmesine yardımcı oluyor.

…Ve Harun… Kaçıncı penaltı kurtarışı bu, biz saymayı unuttuk. O ise kurtarmaya doyamıyor. Hafızamız bizi yanıltmıyorsa 25’te 12’lik bir performansı yakaladı, Sarı Lacivertli kaleci. Aslında Ersun hocanın böylesine önemli bir maçta, ligde ısınan ve iyi işler çıkartan Volkan yerine, sakatlıktan çıkmış, uzun süredir oynamamış Harun’u tercih etmesini yadırgamıştık ama hocanın bir bildiği varmış. Harun hem bizi utandırdı, hem de kendisine güvenenleri mahcup etmedi. Alkışlar Harun’a

Bir de, “Oh be Slimani” dememiz lazım. Beklemek yaramış, rakibe bastı, top aldı, verdi. Üstelik uzun süredir beklediği golünü de, böylesine önemli bir maçta attı. İşte özlediğimiz, beklediğimiz Slimani bu. Gecenin yıldızları arasında yer alan Valbuena ve Moses’in besleyeceği Slimani, umarız hem ligde, hem de Avrupa’da gollerine devam eder

Bu Zenit, o kadar şişirilecek bir takım değil. Belki maç eksikleri var ama bireysel olarak baktığınızda Fenerbahçe’nin çok çok gerisinde. Dün izlediğimiz ve kanatları çok iyi kullanan Fenerbahçe’nin, kondüsyonunu biraz daha arttırması halinde, rövanş maçında da iyi bir skor elde ederek turu geçebileceğini düşünüyoruz. Yeter ki, bu futbolcular istesin… Yeter ki, ‘çömelen’ takım ayağa kalksın.