Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, maç konuşmasında mutlaka, “Kaleye yakın yerlerde faul yapmayın” demiştir. Daha ilk atakta faul yaptı sarı lacivertliler, Fenerbahçe de hemen cezayı kesti. Kazanmak için geldiği, belki de zorlanacağını düşündüğü maçta erkenden bulduğu gol konuk sarı lacivertlileri rahatlattı.

Teknik direktör Jorge Jesus’un bu maça özel seçtiği oyuncular ve 3-5-2 yayılımı Ankaragücü’nün çabasını ceza alanına yaklaşmadan dindirdi. Orta sahada kaptığı toplarla da öne hızla giden Fenerbahçe, İrfan’ın ceza alanının dışından vuruşu, Gökhan’ın hatasıyla ikiyi buldu.

Santra sonrası Ankaragücü’nün Ali Sowe ile bulduğu ‘umut’ golü VAR’a takılınca, maç tam da Fenerbahçe’nin istediği şekle dönüştü.

Her takımın düştüğü ofsayt tuzağına Ankaragücü’nü de çeken Fenerbahçe, zaman zaman VAR’a iş çıkartsa da her geçen dakika rakibini oyundan düşürdü.

İkinci yarıda topu biraz daha öne itmeyi başaran Ankaragücü, erken bir gol bulmak umudu ile saldırdı. Ev sahibine fırsat vermeyen Fenerbahçe, rakibini yordu. Geri dönmesi hızı yavaşlayan rakibinin savunma arkası boşluklarına topu taşıyarak, ilk yarıda bulamadığı pozisyonları üretmeye başladı. Sonuçta beklediğinden erken rahatladığı maçı kazanan Fenerbahçe, çok yoğun dönemde oynadığı kritik maçı aktif dinlenmeye dönüştürdü.