Fenerbahçe işini erken bitirmek için baskılı başladı maça. İsmail hoca rakibi küçümsemedi, sürprize izin vermemek için en güçlü kadrosunu sürmüştü sahaya. Herkes koştu, pres yaptı, pozisyona girdi. Takım halinde defans yapan ve sert oynayan Trnava bir türlü geçit vermedi, sarı lacivertli takıma. Dakikalar 35’i gösterinceye kadar. Fenerbahçe’nin bu sezonki “Cengaveri” çıktı sahneye. Öyle bir girdi ki ceza sahasına, plaseyle fileleri gördü, herkesi rahatlattı. Bu gol sonrası “dalga dalga” gelmeye başladı Fenerbahçe. Rakibine göz açtırmadı. Öyle ki, kaleci İrfan Can Eğribayat, sadece geri paslarda topla buluşabildi, yere bile yatmadı.

İkinci yarıya da hızlı girdi Fenerbahçe. Bu kez Dzeko çıktı sahneye, rakibinin başını döndürdü, penaltı kazandırdı, Tadic’e de golü atmak kaldı. Durdu mu Fenerbahçe? Hayır. İşi garantiye almak için attıkça attı, Dzeko ile farkı açtı. Yıldız futbolcunun attığı iki golde, sahanın yıldızları Ferdi ve İrfan Can Kahveci’nin katkılarını da unutmamak gerek.

Gruptaki farklı yenilgi sonrası tribünleri dolduran taraftarlarından da özür diledi, sarı lacivertli futbolcular. Ve gruptan lider çıkarak rakiplerini beklemeye başladılar. Daha giderler mi? Yeter ki rakip seçmeden böyle istekli, arzulu mücadele etsinler.

Kupaya bile giderler.