Fenerbahçe Galatasaray derbisi tarihinin unutulmaz olayları

Fenerbahçe - Galatasaray: Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadyumu'ndan Ali Sami Yen Stadyumu'na; derbi tarihinin unutulmaz olayları

Fenerbahçe Galatasaray derbisi tarihinin unutulmaz olayları - Sayfa 1

Ezeli rekabette, akıllardan çıkmayan gergin anlara göz atalım.

Konu Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki rekabet olduğunda, iki takımın ligdeki durumu ne olursa olsun tansiyon her zaman yüksektir.

Durum böyle olunca, geçmişten günümüze ulaşan ve kitleleri peşinden sürükleyen bu ezeli rekabete dair birçok unutulmaz olay var. 

Fenerbahçe Galatasaray derbisi tarihinin unutulmaz olayları - Sayfa 2

4 Kırmızı kart

16 Şubat 2002 tarihinde oynanan Fenerbahçe Galatasaray karşılaşmasında, Sarı-Lacivertli ekip Milan Rapaic’in golüyle 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle devam eden mücadelede Serhat Akın ve Batista arasında başlayan kavga, diğer oyunculara da yansıdı.

Bu olayın ardından gerginlik arttı ve karşılaşmanın farklı anlarında hakem Ali Aydın; Hasan Şaş, Emre Aşık, Batista ve Bülent Korkmaz’a kırmızı kart gösterdi.

Fenerbahçe Galatasaray derbisi tarihinin unutulmaz olayları - Sayfa 3

Sulu derbi

Yüzüncü yılında şampiyon olan Fenerbahçe, Ali Sami Yen Stadyumu'na şampiyon olarak gitti.

Sahaya; binlerce su şişesi, koltuk ve yabancı maddeler atılmasına rağmen iki takım arasında oynanan maç Fenerbahçe’nin 2-1 üstünlüğüyle tamamalandı.

Galatasaray, bu olaylar nedeniyle 5 maç saha kapatma cezası aldı.

Fenerbahçe Galatasaray derbisi tarihinin unutulmaz olayları - Sayfa 4

Lincoln - Volkan kavgası

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası’nda karşı karşıya geldiği maçta Uruguaylı stoper Diego Lugano, maçın hakemi Cüneyt Çakır’a gözlük işareti yapınca kırmızı kart gördü.

1-0 yenik duruma düşen Fenerbahçe'de, beraberlik golünü atarak skoru 1-1’e getiren Gökhan Gönül de kırmızı kart gördü ve Fenerbahçe 9 kişi kaldı.

Ümit Karan’ın son dakikalarda attığı golün ardından ise saha tam anlamıyla karıştı.

Volkan Demirel ve Lincoln arasında çıkan kavgada, iki oyuncu da kırmızı kart görerek oyun dışında kalırken Galatasaray maçı 2-1 kazandı.