Trabzon maçında yaşanan olayların ardından ligden çekilme dâhil her konuda yetki almak üzere genel kurulu 2 Nisan Salı günü olağanüstü toplantıya çağıran Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, camianın nabzını yoklama çalışmalarında son aşamaya geldi. Eski yöneticileriyle iftarda bir araya gelen Koç, daha sonra Yüksek Divan Kurulu üyelerini toplayıp, görüşlerine başvurdu. Koç, yoğun katılıma sahne olan iki toplantıda da tam destek sözü aldı. 

SEÇENEĞİMİZ ÇOK
Galatasaray ile verdikleri şampiyonluk mücadelesinin iki kulübün doğal rekabetinin ötesine geçtiğini aktaran Koç, “Birileri futbol üzerinden toplumsal sıkıntı mı üretmeye çalışıyor? Bu olayın ardından önümüzde üç seçenek var. Kötü, daha kötü, çok daha kötü... Vereceğimiz kararda kan, ter, gözyaşı olacak, bu kesin. Birden fazla seçeneği üyelerimize sunacağız. Futbol faaliyetlerini bir süreliğine kapatmak da seçeneklerden biri. Bir sene lig haklarımızı dondurmak da. Sadece bir şeyin net bilinmesini istiyoruz ki. Hiçbir şey olmamış gibi devam etmeyeceğiz, bunu garanti ediyorum” dedi.

FIFA'YA GİDEBİLİR

Sarı-lacivertli yönetim, Trabzonspor maçı sonrası çıkan olaylar nedeniyle futbolcuların disiplin kuruluna sevk edilmesi ve ceza verilmesi hâlinde TFF’yi, FIFA’ya şikâyet etmeyi planlıyor. Bu konuda maç öncesi, maç sırasında ve sonrasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığı savunulacak. TFF kurumlarının siyasetin gölgesinde olduğu ve bağımsız olmadığına dair somut örnekler veren rapor hazırlamayı planlayan Fenerbahçe Yönetimi; özellikle hakemler, PFDK ve tahkim kurulu kararlarına müdahale edildiğini dile getirecek.

FUTBOLCULAR "DEVAM" DEDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu, tesislerde futbol takımı ile bir araya geldi. Futbolcular, ligden çekilmeye sıcak bakmadıklarını ve mücadeleye devam etmek istediklerini yönetime iletti.

'KARARA SAYGI DUYARIZ'

Takımın karakterli duruşu ve aidiyeti yüksek tavrı için oyuncuları ile gurur duyduğunu belirten Başkan Ali Koç, bugün alınacak kararlar doğrultusunda hiçbir şey yapmama gibi bir durumun ihtimal dahilinde olmadığını açıkladı.

Teknik Direktör İsmail Kartal da takımın her mücadeleye hazır olduğunu vurgulayarak, genel kurulun kararına saygı duyacaklarını sözlerine ekledi.

Editör: Haber Merkezi