Fenerbahçe Spor Kulübü kurulduğu tarihten itibaren Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan, siyaset üstü büyük bir spor kulübüdür. Fenerbahçe’nin lisanslı sporcularının tümü Kurtuluş Savaşı'nda Milli Mücadele'ye hizmet etmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü yakın tarihine bakıldığında FETÖ’ye karşı verdiği mücadelesiyle de ülkesi için büyük bir  savaş kazanmıştır. FETÖ'cüler gibi sinsi, planlı, yabancı istihbarat servislerinin güdümünde olan bir yapıya Fenerbahçe’yi teslim etmemiştir.  

Fenerbahçe’de son dönemde yaşananları analiz edersek özellikle Uğur Dündar’ın YDK Başkanlığı sonrası Fenerbahçe’yi bir siyasi eksene oturtma çabalarının arttığını ve ilerleyen yıllarda kulübün ne kadar büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalacağını anlayabilirsiniz. 

3 Temmuz sürecinde FETÖ kanalı STV’de “Bugüne kadar şike kanıtlanmak istenmiyordu yada ispatlanmak istenmiyordu diyelim. Dolayısıyla kararlı gidişlerini ve bu süreci yöneten herkesi kutluyorum. İnşallah sonuçlarına en kısa zamanda varılır. “ diyen,  


Kulübü ziyaret ettiğinde Trabzonspor'un önemli isimlerinden Özkan Sümer’in Fenerbahçe şike yapmıştır ifadelerinin yer aldığı kitabı bordo mavi kravatıyla Uğur Dündar’a hediye eden  İmamoğlu’na kulüp içerisinde kim veya hangi klikler imaj çalışması yapıyor.

Peki bu şahıslar kimler?
Fenerbahçe Beko’nun Partizan karşılaşmasında Ülker Arena’ya davet eden aynı zamanda orada Fenerbahçe salon anonsçusuna “Güçlü alkışlarla merhaba” diye anons ettirenler mi? Fenerbahçe’yi İmamoğlu siyasetine alet edenler o anonsla ayağa kalkıp İmamoğlunun yanında oturup alkışlayanlar olabilir mi? O anlarda Twitter’da bazı Fenerbahçe sayfaları topyekün İmamoğlu güzellemelerine başlaması da bu planın bir parçası mı acaba?
Ve tüm bunlar Fenerbahçe’yi hiç bir siyasetin içerisine sokmam diyen Sayın Başkan Ali Yıldırım Koç’a rağmen mi yapılıyor ?

Çünkü yine unutmamak lazım ki aynı İmamoğlu Twitter’dan Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Yıldırım Koç’la atışmıştı. Kendisine vurgulayarak Koç Holding Başkan Vekili yazarak “Sen benim muhatabım değilsin, Koç Holding'in başkanı ağabeyin muhatabımdır” diye küçümseyici bir ifade kullanmıştı.

Büyük Fenerbahçe taraftarı bir kaç grubun Fenerbahçe’yi kendi siyasi eksenlerine oturtmalarına izin vermemelidir. Tıpkı 3 Temmuzda FETÖ’nün ele geçirmesine izin vermediği gibi bu yapıda Fenerbahçe’yi ele geçirmek istiyor. Fenerbahçe bu siyasi kliklerden acilen temizlenmeli yoksa FETÖ’nün verdiği zararlardan daha büyük zarar görecek Fenerbahçe. 

Yazımı sonlandırmadan aklıma CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun Fenerbahçeli olduğu geldi. Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis ile ilgili açıklaması vardı hatırlar mısınız?
“Ben Lefter'in çok iyi bir kaleci olması sayesinde Fenerbahçeli oldum” dediği Lefter’in de iyi ki kaleci değilim çok gol yerdim diyerek espirili cevap verdiği o karşılıklı tatlı atışmaları geldi. Bu zamana kadar Sayın Kılıçdaroğlu için hiçbir Fenerbahçeli yazar veya muhabir ne tek bireleştiri ne bir tenkit yaptı mı ? Nedeni kendisi Fenerbahçeli olmasına rağmen Fenerbahçe’yi bu zamana kadar siyasete hiç alet etmedi. 
Ama Sayın Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna göz koyan manevi evladı öyle mi ?