Figüran Selvi yine işbaşında…

Hep ihanet hesabına sinsi sinsi çalışan dili ve kalemi ne zaman görevlendirilirse, o zaman ortaya çıkan, “Konuş” denilince konuşan “Yaz” denilince yazan Selvi!

Dün köşesinde “Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor. Yeniden reformcu kimliğine dönmüş bir AK Parti ve Avrupa Birliği hedefine yürüyen bir Türkiye. Görün o zaman ekonomi nasıl coşar.” cümlelerini yazmış…

Sanırsın Osman Kavala yoksulluğundan marketten ekmek çalarken yakalandı ve tüm dünya bu yüzden ona büyük üzüntü duyuyor.

Figüran Selvi’nin mantığından bakarsak, Türkiye asla terörle mücadele yapmamalı…

Mesela silahını ve eğitimini ABD’nin verdiği terör örgütü PKK ile niçin mücadele ediyor, ABD’yi niçin karşımıza alıyoruz ki?

Türkiye’de terör sürse, eskisi gibi karakollar basılsa, Ankara’nın göbeğinde yine bombalar patlasa, Irak ve Suriye’nin Türkiye sınırında sözde Kürdistan kurulsa kötü mü olur?

Belki ekonomimiz canlanacaktır.

Sadece Osman Kavala’yı özgür bırakmak yeter mi?

Ya teröristbaşı Öcalan, ya terörist Demirtaş?

Bir de üzerine senin Pensilvanya’da gururla poz verdiğin teröristbaşı Fethullah Gülen’in tüm suç dosyasını yırtıp atsak, Türkiye’nin ekonomisi şaha kalkar değil mi Selvi?

Figüran Selvi “çıkar” diyorsa, baharı müjdeliyorsa elbette bir bildiği vardır.

Madem ekonomimiz coşacak, o zaman şehidin ne önemi var, gazinin ne önemi var? Gezi olaylarında Türkiye’yi yakmış /yıkmışlar bunun peşine mi düşelim?

Gezi olaylarının, o dönem Türkiye'ye doğrudan maliyeti 1,4 milyar dolar, dolaylı maliyetinin ise 100'lerce milyar doları bulduğu açıklanmıştı. Gezi olaylarındaki rolüyle, Türkiye’ye bu kadar ekonomik zarar veren Osman Kavala gibileri hapiste tutarak, yine mi ekonomiye zarar verelim? ABD ve Avrupa ülkelerini böyle değerli isimler için niçin küstürelim?

Bırakalım Osman Kavala’yı, Selahattin Demirtaş’ı ülkemize bahar gelsin!

Bu değerli isimleri cezaevinden çıkarın yine rahat rahat terör örgütü PKK’ya, YPG’ye hizmet etsin. Osman Kavala yine Moskova’da, Brüksel’de terör örgütü PKK’nın üst düzey kadrosuyla, CIA ajanlarıyla paneller düzenlesin, kendisi de yine terör propagandasının moderatörü olsun. PKK’nın yayın organlarında yine bölücü propagandalar yapsın… Türkiye ne kaybeder bundan?

Figüran Selvi’ye göre kaybetmeyi bırak özlenen bahar gelecekmiş… Kemal Kılıçdaroğlu getiremedi ama Figüran Selvi müjdesini veriyor baharın…

Ya PKK’lı Selahattin Demirtaş’ın genç yaşta cezaevinde ne işi var? Bu durum Türkiye’de baharın önüne engel değil de nedir?

Doğu ve Güneydoğu’da gerçekleşen Hendek terör olaylarında “Hendek kazanların ellerinden öpüyorum” diyerek azmettirdiği PKK’lı teröristlere 835 askerimizi, polisimizi şehit ettiren, bugüne kadar geçen ömrünü PKK’ya harcamış birisi niçin kalan ömrünü de PKK’ya harcaması için serbest bırakılmasın ki?

Doğu ve Güneydoğu’da Hendekler kazarak toprakların havalandırmasını yaptırmak tarıma, doğaya bir katkı değil mi?  Niye olaya bir de böyle bakmıyoruz?

“PKK’lı gençler hendek kazmayıp ne yapacak?” diye soru soran Selahattin Demirtaş haksız mı?

Hepsi Güneydoğu’nun tarım ekonomisini canlandırmak için atılan birer adım değil mi?

“PKK’lı gençlerin ölüsüne de, dirisine de sahip çıkacağız” sözündeki vefayı görmezden mi gelelim?

Bugüne kadar görmezden geldik de ne oldu?

Baksanıza bahar gelmedi, ekonomi coşmadı…

Harbi biz bugüne kadar CHP’yi, DEM’i ve Figüran Selvi gibileri niçin dinlemedik ki?

Figüran Selvi gibi, büyük düşünür olan Barış Yarkadaş ne diyordu?:

 “Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala cezaevinde olduğu sürece bu ülkeye döviz de gelmez yabancı yatırımcı da gelmez.”

***

Figüran Selvi, bu bahar yolunu açma mücadelesinde yalnız değildir. Cem Küçük, Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını aynı düşüncelerle istemektedir.

Rasim Ozan Kütahyalı başta teröristbaşı Öcalan, terörist Demirtaş, PKK-FETÖ ortak malı olan Osman Kavala ve bunun gibi ekonomiye can verecek herkesin serbest bırakılmasını istemekte...

Bahar için, demokrasi için böyle güzel fikirler niçin dikkate alınmaz ki?

PKK’lı, FETÖ’cü teröristlerle kardeş kardeş yaşamak varken!

Şehitmiş, gaziymiş, ülke bölünecekmiş, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetmiş…

Harbi bıkmadınız mı bu kavramlarla kurulan cümlelerden?

Biraz geniş olun, biraz vizyon sahibi olun…

Baharı engelleyen doğa düşmanı, coşacak ekonomiyi durduran sermaye düşmanı olmayın…

Yapacağınız tek şey Figüran Selvi’yi takip etmek olmalı.

Gelecek baharın müjdesi, coşacak ekonominin reçetesi hep onda… Kıblesi sadece Pensilvanya sanıyorduk oysa Kandil’de şubesi varmış.

Çok cepheli Figüran Selvi, sen neymişsin be abi?