CHP’nin PKK’lılarla, FETÖ’cülerle, Atatürk, Cumhuriyet, Türk Ordusu düşmanlarıyla şekillenen milletvekili aday listesi tartışıldığı gibi, Meral Akşener’in partisinin de CHP’den farkı yoktur. İYİ Parti’de ekstra listedeki milletvekili adaylık sıralamalarının parayla satıldığına dair iddialar da mevcuttur. Teröristbaşı Fethullah Gülen’i “Allah'ın dostlarına taarruz edenler Allah'a taarruz etmişlerdir. Hocaefendi bir Allah dostudur" Şeklinde övenler, teröristbaşı Öcalan’a "Bana göre Öcalan'a daha ılımlı işte bir ev hapsi gibi imkân tanınarak, ister televizyonla, ister telefonla, görüntülü, görüntüsüz, gibi bir ortam sağlanması gerekir” diyenler, “Kadın hareketiyiz” diyerek kadınlar üzerinden süslü nutuklar attıkları halde ağzı bozukluğu ve küfürbazlığıyla ailelere, kadınlara iğrenç cümleler kuranlar liste başı yapılmıştır. Meral Akşener bundan da zerre rahatsızlık duymamaktadır. Daha neler var nelerde…

İP’te şu an Türk milliyetçilerini, Ülkücüleri çok yakından ilgilendiren bir başka aday tartışması var. O milletvekili adayının suçlandığı konu ise Ülkücü şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katillerine burs vermesi, o katilin ailesinin düğününde poz vermesidir. Kaç gündür sosyal medya, haber sayfaları, televizyon programları bu konuyu tartışıyor.

İYİ Parti‘den İstanbul 3'üncü bölge 2’nci sıradan milletvekili adayı olan Seyithan İzsiz bu konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı ama o açıklamada "Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu şehit eden şahsa burs vermedim" demedi. “Ben herkese burs veriyorum” diyerek konuyu geniş tutarak olaydan sıyrılmaya ve “Karşıt görüş çatışması” diyerek olayı sağ-sol kavgası düzeyine indirmeye çalıştı.

Bu tartışmalar sürerken Meral Akşener Seyithan İzsiz’in iftar programına katıldı. O programda Seyithan İzsiz "Hiç kimseyi ayırmadan burs vermeye devam edeceğim" derken, Meral Akşener de onu “Şehit çocuklarına da burs verdi” diye savunuyordu. O burs verilen şehit çocuklarının listesini bir yayınlasana Heval Abla…

Yıllarca Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu istismar ediyorlardı. Şimdi bu ortaya çıkan olayla birlikte elleri-ayakları birbirine dolandı.

Hadi diyelim Seyithan İzsiz bilmeden şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katiline burs verdi, onun ailesinin düğününe katıldı. Hadi sayfasında Murat Bozlak ve Şerafettin Elçi gibi PKK’lılara dilediği başsağlığını da bilmeden yaptı diyelim…

Yahu herşeyi geç! Meral Akşener Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit eden terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapmıyor mu? Yerel seçimlerde yapılan ittifak, şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yapılmıyor mu?

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve diğerleri Ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun, Trabzonlu Eren Bülbül’ün, Necmettin ve Aybüke öğretmenin, Diyarbakırlı Yasin Börü’nün, Bedirhan bebeğin ve binlerce şehidimizin katilleriyle ittifak yapmıyor mu?

Bunca şehidin katilleriyle ittifak yapan Meral Akşener’in partisinde PKK’lı katile burs veren milletvekili adayı mı şaşırtacak?

Meral Akşener’de neyin hassasiyeti olmuş da Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katillerine burs verenlere karşı bir hassasiyet bekliyorsunuz?

Yerel seçimler öncesi bir parti toplantısında CHP-HDP-İP ittifakı tartışması yaşanırken, o dönemin genel başkan yardımcısı ve İP Milletvekili olan İsmail Ok’a “Ülkücüler, belediyelerden iş almak için HDP ile iş birliğine ses çıkarmaz” diyen bu Meral Akşener değil miydi?

İP Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Azmi Yetim’e “Siz ülkücülere diyet borcu ödemekten bıktım” diyen bu Meral Akşener değil miydi?

Meral Akşener budur işte… Ülkücüleri de, MHP’yi de normalde sevmez. MHP’yi bir nevi kullanmış ve MHP içindeki operasyonu da elinde patlamıştır. AK Parti’nin kuruluş günlerine katıldığında “Eskiden Ülkücüydüm. Şimdi demokratım” sözü de sadece kendini oraya pazarlamak içindi. Yoksa hayatı boyunca hiç Ülkücü olmadı. Zaten siyasete de DYP’de başladı. DYP’de genel başkan yardımcılığı sıfatı taşırken, kendisine Bozkurt işareti yapan çocuklara “O işareti yapmayın” dediğine dair yıllar öncesine dair Milliyet arşivi vardır. Ülkücü olan birisi “1980 öncesi Sayın Fethullah Gülen’in dinlerarası diyalog modeli uygulansaydı. Sağ-sol ölümleri olmazdı” der mi? Meral Akşener işte bunu demiştir. Şifre zaten buradadır.

1 Kasım 2015 seçimleri sonrası peşine takıp götürdüğü birçok MHP’liyi zaten bu seçim listelerinde kapının önüne koymuştur. Bunun şifresi de zaten “Siz ülkücülere diyet borcu ödemekten bıktım” ifadesinde kendini göstermiştir.

Böyle biri sadece kişisel ve siyasi menfaatlerine bakar. Zaten zerre hassasiyeti olan CHP’yi PKK’nın siyasi karargâhı haline getiren Kemal Kılıçdaroğlu ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile sürekli işbirliği ve ittifak yapar mı?

Böyle birinden şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu için hassasiyet bekliyorsunuz öyle mi? Bu konuları istismar için her tiyatroyu çevirir ama özünde katilleriyle iş tutar.

Geçtiğimiz haftalarda da bekçinin hırsız kovalarken arkalarından kurşun atması sebebiyle bir merminin İP İstanbul İl Başkanlığına isabet etmesi sonrası da “Eren Bülbül'ler, Yasin Börü'ler, Aybüke öğretmenler vazgeçti mi? Ömer Halisdemir korktu mu?” diye şehitlerin ismi üzerinden istismar yapmıştı.

Oysa şehidimiz Eren Bülbül’ün katili PKK’lı teröristin cenaze törenine katılan ortağı olduğu HDP’nin milletvekilleriydi. Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın katili PKK’lı teröristin ailesine taziyeye giden HDP milletvekilleriydi. Yasin Börü’yü şehit edenler de Meral Akşener’in dostu olan (!)terörist Demirtaş’ın çağrısı sonrası sokaklara dökülen PKK’lılardı.

Mardin Nusaybin'de terör kurbanı olan Mehmet Şirin Demir'in gazeteci kızı Gülay Demir'in “Siz Yasin Börü’nün, Eren Bülbül’ün, Aybüke ve Necmettin Öğretmenin, Babamın ve binlerce mazlumun katilleri ile ittifak yaparken Allahtan korkmadınız, bir bekçinin şaşırmış kurşunundan mı korkacaksınız" tepkisi tam yerinde değil midir?

Şehidimiz Eren Bülbül’ün eli öpülesi annesi Ayşe Bülbül "Kandil'deki teröristlerin CHP'ye verdikleri talimatları televizyonda izlerken yüreğim parçalandı. Atatürk'ün partisi ne hale gelmiş. Artık PKK, CHP'yi emri altına almış. Bu sözlere, talimatlara sadece onların yüreği evet der. CHP ve ittifak yaptıkları partiler sakın Milliyetçilikten, insanlıktan bahsetmesinler. Hele de İyi parti onlarla nasıl bir olur. Meral Akşener televizyonda hep "PKK ile beraber değiliz" diyordu. Şimdi beraber oldular. Meral hamım "Hani milliyetçilik, hani vatanseverlik". Bizler vatanımızı onlara bırakmayacağız. Türk milleti, Türk halkı 6'lı masanın amacını gördü. Masa 6'ydı 7 oldu. HDP'nin hemen ayağına gittiler. Artık ne talimat alırlarsa onu yapmak zorunda kalacaklar. Ama ne olursa olsun amaçlarına kavuşamayacaklar. Ahirette şehitlerimizin kanında boğulacaklar" şeklinde Heval Akşener’e seslenirken haksız mı?

Şehit Necmettin öğretmenin babası Hamit Yılmaz “PKK'lı hainler gencecik yavrumu kaçırdı, öldürdü. Köyümüze yavrumun cansız bedeni geldi. Oğlum toprakta yatıyor. Şehit yakınına küfreden, PKK ve HDP ile yol yürüyenler belli. Bizim onlarla ne yolumuz ne de işimiz olur" derken sizin yüzünüz hiç kızarmaz mı?

Bunlarda utanma ve yüz kızarması asla olmaz. Fırat Yılmaz Çakıroğlu konusu da onlar için önemsiz bir ayrıntıdır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katilline burs veren Seyithan İzsiz onlar için daha önemlidir. Çünkü Seyithan İzsiz paralıdır. Parası birilerini parti içinde İYİ edebilir.

Milletvekili adayı gösterdikleri kirli, şaibeli, küfürbaz adamları herkes tartışıyor. Ama Meral Akşener’in onlara karşı kılı kıpırdamıyor. Hatta hepsine bir kılıf bularak sahipleniyor. İYİ’ce kokmaya ve çürümeye başladılar. İP cesedini seçimlerde sandığa gömmezseniz Türkiye’yi kokutacağı artık anlaşılmıştır.