Kripto para furyasının ilk günlerinde kurduğu OneCoin'le dünyanın dört bir yanından binlerce insandan 4 milyar dolardan fazla para topladı. Mütevazı bir göçmen ailesinin çocuğuyken bir anda milyarderliğe uzandı. OneCoin'in bir dolandırıcılık olduğu ortaya çıkınca da bir uçağa bindi ve kendisinden bir daha haber alınamadı. İşte tüm dünyada aranan "Kripto Kraliçesi"nin hikâyesi...
Dünyanın en ünlü gösteri mekânlarından biri olan Londra'daki Wembley Arena'da herkes, nefesini tutmuş onu bekliyordu.
Bir anda ortalık karardı, sahnede bir ışık parladı ve Alicia Keys'in "Girl on Fire" (Alev Almış Kız) şarkısı eşliğinde bir kadın göründü. Üzerinde koyu kırmızı, siyah parlak taşlarla süslenmiş bir balo elbisesi vardı.
Şarkıda, "Bir kız gibi görünüyor ama o bir alev. O kadar parlak ki gözlerini yakabilir, sen iyisi mi diğer tarafa bak..." deniyordu.
O sırada takvimler Haziran 2016'yı gösteriyordu. Kripto Para kavramı henüz yeni yeni tanınıyor, geleceğin burada olduğu söyleniyor, yatırımcılar piyasaya girmek için birbiriyle yarışıyordu.
Sahnedeki kadının adı Ruja Ignatova'ydı ama sektördeki çoğu kişi onu "Kripto Kraliçesi" olarak biliyordu. Ignatova, kurucusu olduğu OneCoin isimli şirketin, Bitcoin'in en güçlü rakiplerinden biri olacağını söylüyordu.
Ignatova'nın "İki yıl sonra kimse Bitcoin'in adını bile ağzına almayacak" sözlerinin ardından Wembley, alkışlar ve ıslıklarla yıkılıyordu.
Bu etkinlikten 16 ay sonra Ignatova, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'dan kalkan bir uçağa bindi ve ortadan kayboldu. O günden beri Ignatova'yı gören olmadı.