Türkçe Düşün
İstanbul
AZ BULUTLU
24°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Galeriler Genel 5 Hareketle parmağınız size her şeyinizi söylesin: Ortaya çıkan sonuç bakın nasıl! Şaşırtan olay

5 Hareketle parmağınız size her şeyinizi söylesin: Ortaya çıkan sonuç bakın nasıl! Şaşırtan olay

Uzmanlara göre yaşlandıkça kas ve sinir sistemimiz yavaşlamaktadır. Bunu test etmek için 2 yılda bir fiziksel olarak kendimizi denemeliyiz. Evde yapabileceğiniz neredeyse bir dakikalık bu testler problem olup olmadığını açığa çıkaracaktır.

1.Tırnak Testi! Sağ baş ve işaret parmağınız ile, sol parmaklarınızı tek tek sıkın ve 5 saniye bekleyin. Sıkmayı bıraktığınızda kanın 2 saniye kadar gelmemesi gerekir. Eğer bu testler sizde acı hissi uyandırıyorsa bir problem var demektir. Başparmak: Baş parmağınızı sıkmak canınızı acıtıyorsa , akciğer probleminiz olabilir. İşaret parmağı: Kalın bağırsaklarınızı temsil eden bu parmağınızda acı varsa kolon probleminiz olabilir. Orta parmak: Orta parmağınızda acı var ise kalp problemleminiz olabilir. Yüzük parmağı: Yüzük parmağınız kalbimiz ile bağlantılıdır ve baskı uygulamak canınızı acıtıyorsa, kalp sorunlarınızın işareti olabilir. Küçük parmak: Küçük parmağınızda bulunan acı ince bağırsakta bir problem olduğunu gösterebilir.
2.Avucunuzu Yumruk Yapın! Bu test için, avucunuzu yumruk haline getirin ve 30 saniye kadar böyle bekletin. Daha sonra yumruğunuzu eski haline getirin. Avucunuz beyaz bir renk halini alacaktır çünkü kan akışınız engellenmiştir. Elinizi açtıktan sonra kan tekrar akar ve renginiz normale dönerse bir problem yoktur ancak rengin kendine gelmesi biraz zaman alıyorsa arterioskleroz (Damar Sertliği) problemi olabilir
3.Kalça Kaslarınızı Sıkın! Yüzünüzü yere çevirin ve uzanın. İki kolunuzu da yanlarınıza yerleştirin sol bacağınız yere sabitken diğer bacağınızı yukarı kaldırın. Dizini yukarı doğru kırın ve 30 saniye kadar bekletin. Bu hareketi yaparken acı hissetmiyorsanız sağlıklısınız demektir. Ancak canınız acıyorsa en önemli kaslarınızdan olan gluteus maximus kasınız zarar görmüş olabilir.
4. Bacaklarınızı Sabit Tutun! Biraz önceki hareket şeklinizi alın ancak bu sefer iki bacağınızı da yukarı doğru kaldırın ve 30 saniye kadar bekletin. Eğer bu hareketi sağlıklı bir şekilde yapıyorsanız problem yoktur ancak zorlanıyorsanız, karın veya omuz kaslarınızda bir rahatsızlık olabilir. 5. Göğsünüzü Yukarıda Tutun! Yüzünüz yere bakacak şekilde yere uzanın. Yalnızca ellerinizi ve gövdenizi yukarı doğru kaldırın Bu pozisyonda 30 saniye bekleyin.
Eğer hareketi tamamlayabildiyseniz sağlıklısınızdır ancak ağrı ve acı hissettiyseniz omurgalarınız ile ilgili rahatsızlığınız olabilir.
Unutmayın ki bu testler hiç bir zaman kesin çözüm ve sonuç değildir ancak bazı rahatsızlıkların belirtileri olabilir. O yüzden mutlaka doktor gözetimi altında testlerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İnsanlar eski fotoğraflarda neden daha yaşlı görünüyor? Yaşlanma yavaşlıyor...

İnsanlar eski fotoğraflarda neden daha yaşlı görünüyor? Yaşlanma yavaşlıyor...