Fotoğraflarla büyük facia: Olayın dehşeti gözler önüne seriliyor

Dün akşam saatlerinde Van'da çığ altında kalan minibüsteki kaybolan 2 kişiyi kurtarmaya giden ekiplerin üzerine çığ düştü. AFAD, anlı veriye göre 33 kişinin yaşamını yitirdiğini, 53 kişinin yaralandığını duyururken rakamların yükselebileceğini bildirdi. Çığ altında kalan AFAD Van İl Müdürü Osman Uçar kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Fotoğraflarla büyük facia: Olayın dehşeti gözler önüne seriliyor - Sayfa 1

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde üzerine çığ düşen minibüste bulunduğu değerlendirilen 2 kişiyi arama çalışmaları devam ederken ikinci kez çığ düştü. Arama kurtarma çalışmalarında bulunan kalabalık kurtarma grubu çığ altında kaldı. Son dakika detayları haberimizde...

1 74
Fotoğraflarla büyük facia: Olayın dehşeti gözler önüne seriliyor - Sayfa 2

Çığ altında kalan bazı kurtarma ekibi görevlileri kendi imkanlarıyla kurtulurken, arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

2 74
Fotoğraflarla büyük facia: Olayın dehşeti gözler önüne seriliyor - Sayfa 3

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, olaya ilişkin olarak, "Çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine de çığ düştü. Kurtarma çalışması başlatıldı." ifadelerini kullandı.

3 74
Fotoğraflarla büyük facia: Olayın dehşeti gözler önüne seriliyor - Sayfa 4

AFAD İL MÜDÜRÜ DE ÇIĞ ALTINDAN KURTARILDI

AFAD'dan yapılan açıklamada, ''Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçeleri arasında, 24 saat içinde ikinci kez çığ düştü. Dün çığ altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için çalışan ekiplerin üzerine, bugün saat 12.02’de ikinci bir çığ düştüğü bilgisi alındı. Alınan bilgilere göre olayda, aralarında şehit olan güvenlik görevlilerimizin de bulunduğu, toplam 26 kişi hayatını kaybetti; 53 kişi ise yaralandı. Olaya müdahale için bölgedeki AFAD il müdürlüklerinden 59 arama kurtarma uzmanı 11 araçla alana sevk edildi. Ayrıca 75 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve 10 kişilik AFAD arama kurtarma ekibi ile 2 araç, Ankara’dan askeri uçakla bölgeye gönderiliyor.

4 74