Fulya Öztürk kimdir, kaç yaşında? Fulya Öztürk nereli, boyu kaç?

Televizyon ekranlarının yeni gündüz kuşağı programı Fulya ile Umudun Olsun'un sunucusu Fulya Öztürk'ün hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Daha önce CNN Türk'te yaptığı haberlerle gündeme gelen Öztürk'ün kaç yaşında olduğu ve nereli olduğu sorgulanıyor.

Google Haberlere Abone ol
Fulya Öztürk kimdir, kaç yaşında? Fulya Öztürk nereli, boyu kaç?
22.07.2021 18:46

Her haftaiçi Fox TV ekranlarında yayınlanan Fulya ile Umudun Olsun seyircisi ile buluşmaya devam ediyor. Programının sunuculuğunu gazeteci Fulya Öztürk üstlenirken seyirciler, Öztürk hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor. İzleyiciler, Fulya Öztürk nereli, boyu kaç gibi sorulara yanıt arıyor.

CNN Türk'te yaptığı haberlerle geniş kitleler tarafından tanınan Fulya Öztürk muhabirliği bırakarak Fox TV'de gündüz kuşağı programında ekran yüzü oldu. 

Yapımını Karga Film'in, yapımcılığını Erhan Öz'ün, içerik uygulayıcılığını Kebriye Koç'un ve genel koordinatörlüğünü Gökhan Bektaş'ın üstlendiği 'Fulya ile Umudun Olsun' programı, 12 Temmuz Pazartesi günü ilk bölümü ile ekranlara geldi.

FULYA ÖZTÜRK KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA, BOYU KAÇ?

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk, Ocak 1989 yılında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji'nde tamamladı. 2006 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı. Üniversiteyi kazandığı ilk sene 2006 yılında televizyonculuk kariyeri başladı. 2007 senesinde Doğan TV'nin "Staj On Air" programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı.

Profesyonel iş kariyerine 2008 senesinde CNN TÜRK Programlar Departmanı'nda başladı. 2010 senesinde CNN TÜRK Haber Merkezi'nde göreve başladı. 3 sene Kurgu Editörlüğü yaptı.

Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı. 2013 senesinde Saha Muhabirliği 'ne başladı. Fulya Öztürk birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı.

Yılın Muhabiri" ve "En İyi Özel Haber" dalında onlarca ödüle layık görüldü. Öztürk, ayrıca TEDx'te konuşmacı oldu.

Instagram'da 180 bine yakın takipçisi bulunan Fulya Öztürk'ün Instagram hesabı, @fullyaozturk'tür.

Fulya Öztürk boyu 1.68 cm kilosu 54 kg ve burcu Oğlak.

Yorumlar