Galatasaray, ligde yenemediği tek takımı da geçip, şampiyonluk yolunda koleksiyonunu tamamlamak istiyordu. Rakibi Corendon Alanyaspor, ligin en çok gol yiyen ikinci takımıydı. Sarı kırmızılılar, bu istatistik ve özgüvenle sakin bir başlangıç yaptı.

Geldiği andan itibaren savunmaya el atsa da 5 maçta 10 golü engelleyemeyen Ersun Yanal, ev sahibi savunmasını ceza alanı çevresine sabitlemişti. Orta alan oyuncularının takviyesi ile kalın bir savunma duvarı oluşturmuştu.

Bu tür savunma karşısında zorlanan sarı kırmızılılar, oyunu çabuklaştıramayınca, tek çaresi kalan ilk duran topta gol buldu. O dakikaya kadar rakip alana gitmeyen turuncu yeşilliler, ceza alanına ilk girdiği pozisyonda penaltı ve gol buldu.

Golden sonra döndüğü savunma düzeninde lideri zora sokan ev sahibi, bunun güveni ile gol için de girişimde bulundu. Orta sahanın savunma dikkatinden, gol isteğine yönelmesi ile savunma duvarında anlık oluşan boşluğun cezasını Mertens ‘pas’, Icardi ‘gol’ ikilisi kesti.

İkinci yarının hemen başında Mertens’in ceza alanı dışından üçüncü denemesinde attığı gol oyunu tümüyle liderin istediği şekle dönüştürdü. Öne çıkan bir rakip, savunmada geniş alan ve bire bir kalınan pozisyonlar…

Sonrası çorap söküğü derler ya…