Son haftalarda kendi ezberini oynayarak kazanmaya başlayan Rams Başakşehir’i ağırlayan Galatasaray da kendi ezberi ile oynadı. İki takımın kendi bildiklerini oynama isteği, ev sahibinin lehine olan bir durumdu. Önde baskıyı, rakibi çıkartmamayı seven Galatasaray, karşısında kısa paslarla, oyun kurma hedefiyle oynayan rakibini tam kıvamda yakaladı. Rakibine oyun kurdurmadı. Orta sahaya kadar çıktığı sırada, savunma arkası boşlukları iyi buldu. Böyle olunca da bir uzun top, bir baskıyla kazanılan topla ilk yarıda skoru buldu. Birbiri ardına bulduğu gollerle skor rahatlığını yakalayan Galatasaray, konuk takımın ilk yarının sonlarına doğru yaptığı atakları da takım savunması özelliğini açarak pozisyonları tehlikeye dönüşmeden engelledi.

İkinci yarıya rakibinin daha önde oynayacağını düşünen teknik direktör Okan Buruk, sakatlık sorunu yaşayan Aktürkoğlu’nun yerine Zaha ile oyuna başladı. Hesaplanan gibi Başakşehir öne çıktı. Galatasaray, klasik takım savunması ile rakibini kalesinden uzak tutmayı başardı. Ancak, kendi hesabını yaptığı gibi önde istediği gibi etkili olamadı. Oyun, orta saha çizgisi Galatasaray ceza sahasının 8-10 metre önüne sıkıştı. Oyunun kilidini açmak için gereken adımı atmak için ortaya konan çabalar sonuç vermedi.

İlk yarıdaki tempolu oyun yerini ikinci yarıdaki sonuçsuz futbolu bıraktı. Biraz da hafta içindeki Avrupa Kupası maçını düşünerek oyunu rölantiye alan Galatasaray, evindeki 13’üncü maçını da kazanarak yoluna devam etti.