Galatasaray'da seçim sürecine girilmesi ile birlikte flaş gelişmeler yaşanıyor. Seçime girmeyi düşünen Dursun Özbek ve Abdurrahim Albayrak, birleşme sağlarlarsa sarı kırmızılılarda 5. Fatih Terim dönemi başlayabilir.

Özbek ile Albayrak'ın birleşmesi halinde seçimdeki dengeler değişecek gibi görünüyor. İkisinin de gönlünde yatan hoca Fatih Terim. 68 yaşındaki teknik adam, seçimi Özbek'in kazanması halinde 5. kez Galatasaray'ın başına geçebilir. İkilinin son buluşması ise 1 ay sürmüştü

Galatasaray 'da en çok merak edilen konulardan biri de seçilecek yeni başkanın, futbol takımının başına kimi getireceği. Dursun Özbek ve Abdurrahim Albayrak ikilisinin birleşme kararı verdiği iddia edilirken, her ikisinin de Fatih Terim'le çalışmak istiyor olması, ibreyi yine tecrübeli hocaya doğru çeviriyor. Hatırlanacağı üzere Dursun Özbek, başkanlığı döneminde Igor Tudor'u 6 ayda gözden çıkarırken; 18 Aralık 2017'de sürpriz bir şekilde erken seçim kararı almış, 3 gün sonra yani 21 Aralık 2017'de ise 4. Fatih Terim dönemini resmen ilan etmişti. Ancak hiç beklemediği erken seçim yenilgisi, 20 Ocak 2018'de Dursun Özbek ile Galatasaray'ın yollarını ayırmış, Terim ile çalışma sırası Mustafa Cengiz'e geçmişti.

Plase Okan Buruk

Özbek işte sadece 1 ay süren Fatih Terim birlikteliğini bu kez şampiyonluklar ve kupalarla taçlandırmanın hesapları içinde. Başkan adaylığını düşünmeyen Fatih hocanın, Elmas döneminde yarım kalan 3 yıllık projeyi tamamlamak istediği biliniyor. Albayrak da yeniden Terim'le çalışmak istiyor. Öyle ki Mustafa Cengiz döneminde merhum başkanı 3 kez Terim'i kovdurmaktan döndürdüğünü ifade ediyor. Ancak tarafların bir şekilde anlaşma sağlayamamaları halinde, Okan Buruk isminin de ciddi olarak düşünüldüğü belirtiliyor. Adı başkan adaylığıyla geçen hiç kimse, Domenec Torrent'le yeni sezona başlamayı düşünmüyor.

Kaynak: Fanatik

Editör: Haber Merkezi