Kraliyet ailesinin sevilen isimlerinden Kate Middleton, aralık ayından beri etkinliklere katılmadı ve basın karşısına çıkmadı. Ameliyat geçirdiğini söyledikten sonra sessizliğe gömülen Middleton, geçtiğimiz haftalarda Anneler Günü sebebiyle poz verdi. Fakat bu fotoğrafın  yapay zeka ile orada oluşturulduğu iddiaesi ve kanıtları gündeme bomba gibi düştü.

"KOMPLO TEORİSYENLERİ AZINLIKTA KALACAK"

Londra King's Kolej'de komplo teorileri araştırmacısı olan Daniel Allington, Kate üzerinden gelişen bu sürecin aslında normal olduğunu söyledi ve ekledi:

"Eninde sonunda insanlar sıkılacak. Ve Kate'i gerçekten toplum içinde dolaşıp birçok insan tarafından görüldüğünde, bu söylentiler artık inandırıcı görünmeyecek. Hala onun dublör olduğu konusunda ısrar eden bazı insanlar olacak ama çok küçük bir azınlık haline gelecekler. Kimse gerçekleri bilmiyor. Yani insanlar boşluğu dolduruyor. İnsanlar spekülasyon yapıyor, diğer insanlar onların spekülasyon yaptığını duyuyor ve bunun ne kadar spekülasyondan ibaret olduğunun farkına varmıyor. Sonra sanki gerçekten inandırıcıymış gibi aktarıyorlar ve sonra haber gibi görünen bir şeye dönüşüyorlar. İşte şu anda olan budur."

Image-371

"DOĞRUYU SÖYLEMEZSENİZ SİZE BİR DAHA ZOR İNANIRLAR"

Böyle durumlarda toplum içindeki bazı kişilerin, bir bilgi verme misyonu edindiğini söyleyen uzman, Kate'in ameliyat olduğu klinikteki çalışanların kişisel bilgilere ulaşma çabasını da bu şekilde açıkladı. "Biri sizin yalan söylediğinizi düşündüğünde bunun aksine inandırmak son derece zordur" diyen komplo teorileri uzmanı, sarayın da işinin bu kolay olmadığını savundu.

Galler Prensesi

Kaynak: AP