Garsonun deprem esnasında yaptığı hareket herkesi şaşırttı

Elazığ depreminden 1 hafta sonra ortaya çıkan görüntüler, izleyenleri bir hayli şaşırttı. Malatya'da bir künefeci dükkanında güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerdeki garson, depremde herkes kaçışırken servis yapmaya devam ediyor.

Garsonun deprem esnasında yaptığı hareket herkesi şaşırttı
02.02.2020 11:05

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin yıkım ile ölümlere neden olduğu Malatya'da, sarsıntı sırasında bir künefeci dükkanındaki müşteriler can havliyle dışarı koşarken, garson Turgut Barlak, siparişleri masalara dağıtmaya devam etti. Müşterilerin kaçtığı anda, Barlak'ın servise devam etmesi iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

 

GARSONUN HAREKETİ DİKKAT ÇEKTİ
Sivrice merkezli 6.8'lik depremin güçlü hissedildiği ve çok sayıda binanın yıkıldığı, can kayıplarının yaşandığı Malatya'daki bir künefeci dükkanında çalışan garsonun soğuk kanlı davranışları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntüde, deprem başlar başlamaz müşteriler koşarak dışarı çıkıyor. Garson Turgut Barlak ise elindeki tepside olan siparişleri, masalara dağıtmaya devam ediyor. Siparişlerin dağıtımını bitirdikten sonra dışarı kaçıyor.

"DEPREM BENDE ŞOK ETKİSİ YARATTI"
Garson Turgut Barlak, deprem anında işine odaklandığını söyleyerek, "Deprem olduğunu ilk anda hissetmedim. Müşteriler bağırmaya başladılar, panik yaptılar. O an biraz hızlandım, tepsideki siparişleri boşaltmak için. Sonra ben de kaçtım. İlk başta deprem, bende şok etkisi yarattı. Müşterilerin kalkıp kaçmaya başlamasıyla heyecanlandım ve korkup kaçtım" dedi.

İşletme sahibi Yücel Altuğ ise deprem akşamı müşteri yoğunluğu olduğunu, depremi hissettikleri andan itibaren müşterileri dışarıya çıkardıklarını söyledi.

 Kaynak: DHA

Yorumlar