Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Gazeteci Mehmet Çek'ten Çelik'e sert tepki geldi. Çek, Çelik'i hedef alarak, "Devlet, FETÖ'den devralınmadan evvelin bütün ahlaksız figüranları, bütün yeminli 'Cumhuriyet' düşmanları hedeflerine Cumhur İttifakıyla birlikte Uçum'u koymuş." ifadelerini kullandı.
 

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik yaptığı açıklamalarla sosyal medyada tartışma yarattı. Çelik'e tepkiler de gecikmedi.
 
HÜSEYİN ÇELİK NE DEDİ?

Açıklamalarında "Saray'da kanunların efendisi konumuna getirilmiş bir Komünist bozuntusu var. Ne idüğü belirsiz adam parmak sallıyor, racon kesiyor. Sayın Cumhurbaşkanı, bu adamın bunu yapmasına nasıl müsaade ediyor?" ifadelerini kullanan Çelik'e, gazeteci Mehmet Çek'ten, "Cumhuriyet düşmanı" karşılığı geldi.
 
"KULLANIŞLI APARAT"

Sosyal medyadan Çelik'e tepki gösteren Mehmet Çek, "Devlet FETÖden devralınmadan evvelin bütün ahlaksız figüranları, bütün yeminliCumhuriyetdüşmanları hedeflerine Cumhur İttifakıyla birlikte Uçumu koymuş. Aslında bu taraftan düzenli olarak Uçumu, Soyluyu, Cumhur İttifakını hedef alanlar belki bir durup `Ulan ne olduda biz şimdi bunlarla aynı taraftayız? Nasıl olduda FETÖ üzerimizde bir fikri hegemonya kurup bizi yönlendirebildi?" diye kendilerine sorabilirler." ifadelerine yer verdi. Ardından bir paylaşım daha yapan Çek, "Farkında mısınız @hc_huseyincelik gibi kullanışlı aparatları siyaset çöplüğünden çıkarıp tekrar tekrar piyasaya sürmeye başladılar." dedi.

Whatsapp Image 2024 04 23 At 20.28.03

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN DANIŞMANLARINDAN HÜSEYİN ÇELİK'E MHP TEPKİSİ

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanları, AK Parti'nin kurucularından ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in eleştirilerine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, "31 Mart sonuçları üzerinden Serbestiyet'e açıklama yapan eski Türkiye'nin siyasi artıkları kurdurduğunuz partilerde siyaset yapın, Mehmet Uçum bahanesiyle Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı'na parmak sallamayın" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Ogan da "Hüseyin bey Erdoğan 52 oy aldı. AK Parti ile arasında 20 puan fark var. Kurdurduğunuz DEVA ve Gelecek Partisi çöp oldu. Çekin elinizi AK Parti'den. Erdoğan'dan intikam alacaksanız da hodri meydan" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi