Büyük maçların ardından oynadığınız maçı kazanamıyorsanız, o maçın artık hiç bir önemi kalmıyor. Eğer Fenerbahçe’yi yeniyorsanız, seriyi sürdürmeniz gerekir. Yoksa yeniden zirvenin gerisinde kalırsınız. Üstelik hem üç puandan oldu Karadeniz ekibi, hem de Bartra’dan.

Abdullah hocanın planı da tutmadı, Karagümrük karşısında. Larsen’in yerine sahaya sağ bek olarak sürülen Hüseyin çok zor durumda kaldı, rakipleri karşısında. Özellikle Borini ve Ozdoev o kanadı çok iyi kullandı. Visca’dan beklentisi de tutmadı.

Avcı’nın. Hala üzerindeki ürkekliği atamamış yıldız futbolcu. Aynı yerden sakatlanınca oyunu terk etmek zorunda kaldı. Trabzonspor hem sağ kanat, hem de ortadan etkili olamayınca tüm yük Trezequet ve Bakasetas’ın omuzlarına bindi. Avcı ikinci yarıda oyuna müdahale etti ama yetmedi.

Karagümrük, yapılanma içerisinde. Kadrosunda çok iyi futbolcular var, Borini gibi, Diagne, Ozdoev, Ricci, Colley ve Shukurov gibi. Tabi kaleci Batuhan’ı da unutmamak lazım. Hocaları Pirlo’nun yönetiminde zaman zaman iyi işler çıkartıyorlar. Tek sıkıntıları istikrar. Birbirlerine alıştıkça, kadroları oturdukça, çok can yakacaklar gibi görünüyor. Özellikle Borini ve Rıccı’nin attığı goller, hem hazırlanış, hem de son vuruş olarak mükemmeldi.

Trabzonspor geçen hafta aldığı galibiyet ile yeniden başlattığı ligi, farklı yenilerek eskiye döndürdü. Karagümrük ise aldığı bu galibiyet ile moral buldu ve ligde var olduğunu rakiplerine gösterdi.