Gelibolu Yarımadası'nda orman yangını

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde henüz belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı. Kısa sürede büyüyen, dumanları kent merkezi ile yarımadanın büyük bölümünden görülen yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Bölgede şiddetli rüzgar etkili olduğu için söndürme çalışmaları güçlükle yürütülüyor.

Google Haberlere Abone ol
Gelibolu Yarımadası'nda orman yangını
06.07.2020 17:21

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Ilgardere köyü yakınındaki ormanlık alanda saat 14.50 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

KISA SÜREDE BÜYÜDÜ
Kısa sürede büyüyen ve dumanları Çanakkale kent merkezi ile yarımadanın büyük bölümünden görülen yangının söndürülmesi için bölgeye ekipler sevk edildi.

ŞEHİTLİKLERDEN UZAK ALANDA 
Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda itfaiye ekibi, şehitliklerden uzak alanda etkili olan alevleri kontrol altına alabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

YOĞUN DUMAN BOĞAZ'I KAPLADI
Yoğun duman Çanakkale Boğazı'nı kapladı. Ekipler, yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN AÇIKLAMA
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangına 20 helikopter, 2 amfibik uçak, 107 arazöz, 7 dozer ve 400 personelle müdahale edildiğini söyledi.

ECEABAT'TA ELEKTRİK KESİNTİSİ OLDU
Öte yandan yangının yerleşim bölgelerini tehdit etmediği ve yangın nedeniyle Eceabat ilçesinde elektrik kesintisi yaşandığı öğrenildi.

Yorumlar